Dünya
  • 24.9.2023 20:00

Türk dostu Azerbaycanlı Milletvekili Paşayeva komaya girdi

Azerbaycanlı Milletvekili Ganire Paşayeva’nın komaya girdiği açıklandı. Paşayeva'nın komaya girme nedeni ise açıklanmadı.

Azerbaycanlı Milletvekili Ganire Paşayeva'dan bugün üzücü bir haber geldi. Paşayeva'nın yardımcısı Elbey Badirov tarafından yapılan açıklamada, Milletvekili Ganire Paşayeva'nın komaya girdiği duyuruldu.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki Merkez Klinik Hastanesine götürülen Paşayeva'nın gözetim altında tutulduğu bildirilirken, komaya girme nedeni ise açıklanmadı.

Aslen Azerbaycan'ın Tovuz şehrinden olan 45 yaşındaki Milletvekili Ganire Paşayeva, 7 yıl boyunca muhabirlik ve sunuculuk yaptı. 6 Kasım 2005 günü yapılan meclis genel seçimlerine bağımsız aday olarak katılan Paşayeva, Tovuz milletvekili olarak Azerbaycan Milli Meclisi'ne girdi.

Azerbaycan Milli Meclisi'nin 3'üncü, 4'üncü, 5'inci ve 6'ıncı dönem milletvekili olan Paşayeva, ayrıca Azerbaycan Milli Meclisi Kültür Komisyonu Başkanı olarak görev yapıyor.

Mehriban Aliyeva, Azerbaycanlı milletvekilinin tedavisine ilişkin talimat verdi

Birinci Başkan Yardımcısı Mehriban Aliyeva, Azerbaycanlı milletvekilinin tedavisine ilişkin talimat verdi

Azernews'in haberine göre, Milletvekili Hüseyin Paşayev'in kardeşi, Merkezi Klinik Hastanesi'nde hastaneye kaldırılan Azerbaycan Milletvekili Ganira Pashayeva'nın tedavisi için gerekli tüm önlemlerin alındığını söyledi .

Haydar Aliyev Vakfı Başkanı Birinci Başkan Yardımcısı Mehriban Aliyeva'nın talimatı uyarınca Vakfın, milletvekilinin tedavisine ilişkin konuların kontrolünü eline aldığını kaydetti.

“Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Anar Alakbarov bu sabah hastaneyi ziyaret etti. Haydar Aliyev Vakfı çalışanları düzenli olarak hastaneyle iletişim halindedir. Milletvekilimizin tedavisi için gerekli her türlü destek sağlanıyor ve her türlü tedbir alınıyor” dedi.

Güncellenme Tarihi : 24.9.2023 19:52

İLGİLİ HABERLER