Spor
  • 30.5.2018 15:39

Aziz Yıldırım anlaştıkları teknik direktörü açıkladı

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, hafta sonundaki kongre öncesi yaptığı açıklamada, “Bir altyapı hocası ile anlaştık. Kendisi Dünya Kupası’na gidecek. O yüzden ismini açıklayamıyoruz. Söylemekten mutluluk duyarız ama kendisi şimdilik açıklamasını istemiyor” dedi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, hafta sonundaki kongre öncesi katıldığı bir tv programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yıldırım “Takıma daha fazla takviye yapıp, güçlendirmek gerekiyor. İç sahada da kazanmaya başlarsak taraftarların takımlarına sahip çıkacağını düşünüyorum. Takviye yapmamız lazım. 3 Haziran’ı geçeceğiz önce. 4 Haziran’da da Aykut Hoca ile karşılıklı oturup konuşacağız; anlaşacağız. Biz bir şeyler anlatacağız, o da anlatacak. Hücum eden, çok gol atan, az gol yiyen bir takım oluşturmasını isteyeceğiz. O da ‘Ben böyle yapmam demeyecektir’ herhalde. Fikirlerimiz bir yerde ortak noktada buluşuyorsa sorun yok demektir” ifadelerini kullandı.

KOCAMAN’IN BİR HATASI VAR”

Kocaman hakkında konuşan Aziz Yıldırım“Aykut karakterli bir çocuk, teknik adam. Dürüst, namuslu birisi. Toplumda böyle insanları bulmak zor. İşini seven, size zarar vermeyecek pozisyondaçalışan birisini bulmak gerçekten zor. Aykut’un bir hatası var. Çabuk morali bozulan, her şeyde % 100 sorumluluk aldığı için, yanlış giden bir şeyde hemen mutsuz olan bir kişi. Tüm dünyası hemen değişiyor. O an kırılma noktasını yaşıyor. Daha cesaretli olsa, ‘sonunda hesabını veririz’ dese hem kendisi rahatlayacak hem biz rahatlayacağız.” dedi.

Sene ortasında teknik direktörle yolları ayırmayacağını sözlerine ekleyen Yıldırım, “Aykut Hoca, Osmanlıspor maçından sonra her şeyi olumsuz düşünüp iki gün kafasını dinleme pozisyonu yakaladı. ‘Bir yanlışlık varsa hepimizin yanlışı, sorumluluk benim’ dedim ve devam ettik. Ben sene ortasında hoca göndermem, sene sonunda gönderirim. Geçmişte yaptık bu hatayı. Sezon ortasında hoca değiştirmenin bir etkisi yok. Bir şey fark etmiyor. Aynı futbolcular, aynı oyun devam ediyor” dedi.

”4-5 OYUNCU TRANSFER EDECEĞİZ

Transferle ilgili açıklamalar da yapan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım“4-5 oyuncu transfer takviyesi yapacağız. Hazırlıkları yapıyoruz ama detayları veremem tabii. Bir altyapı hocası ile anlaştık. Kendisi Dünya Kupası’na gidecek. O yüzden ismini açıklayamıyoruz. Söylemekten mutluluk duyarız ama kendisi şimdilik açıklamasını istemiyor” şeklinde konuştu.

“AMATÖR ŞUBELERDE BAŞARILI OLDUK”

Türkiye’de amatör sporları sevdiren başkan olduğunu aktaran Yıldırım, “Ben 20 sene Fenerbahçe başkanlığı yaptım. İyi ve kötü günler yaşadım. Voleybolda ve basketbolda Avrupa şampiyonlukları yaşattık. Atletizmde Ramil Guliyev’i 7 senelik çalışmanın ardından, Bolt’tan sonraki şampiyon yaptık. Kim bu adam dediler. Masa tenisinde, kürekte şampiyonluklar kazandık. Tüm amatör şubelerde başarılı olduk. Türkiye’de amatör sporu ben sevdirdim. Ben ortaya çıkarttım. Fenerbahçe gibi dünyada amatör şubelerde başarı yakalayan, bütçe ayıran var mı? 400 milyon Euro borcumuz var diyoruz. Bu borcun 222 milyon Euro’su amatör şubelerden”dedi.

FENERBAHÇE TRİBÜNLERİ HİÇ DOLMUYORDU”

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti: “Taraftarın istediği futbolu sahaya yansıtamadığımız için tribünlerimiz dolmadı. Bir oyun sistemi kurulmaya çalışılıyor. Bunu Aykut Kocaman, 2011’de kurmuştu. O takım takviye yapılarak Türkiye’yi domine edecekti. 3 Temmuz’dan sonra o takım bozuldu. Tüm futbolcular takımdan ayrıldı. Gidenlerin yeri hemen dolmadı. Ben gelmeden önce Fenerbahçe tribünleri hiç dolmuyordu. İyice bakın. 25 bin kapasitesi vardı stadın en fazla 15 bin oluyor. Biz 50 bine çıkarttık stadı. En iyi zamanımızda bile 30-35 bin kişiye oynadık. Kimse diyemez ki her maçı 50 bin kişiye karşı oynadık diye. Sezonu 29 bin taraftar ortalaması ile bitirdik. Galatasaray’ın stadı neden doldu bu sezon? İç sahadaki performansından dolayı. Biz de içerideki maçları kazansaydık bizim de stadımız dolardı. Şampiyon olmak istiyorsanız içerideki 17 maçın 16’sını kazanmanız gerekiyor zaten.”

“TAKIMI GÜÇLENDİRMEK GEREK”

Takıma da takviyeye ihtiyaç olduğunu aktaran Başkan Yıldırım, “Takıma daha fazla takviye yapıp, güçlendirmek gerekiyor. İç sahada da kazanmaya başlarsak taraftarların takımlarına sahip çıkacağını düşünüyorum. Takviye yapmamız lazım. 3 Haziran’ı geçeceğiz önce. 4 Haziran’da da Aykut hoca ile oturur konuşuruz. Biz bir şeyler anlatacağız, o da anlatacak. Hücum eden, çok gol atan, az gol yiyen bir takım oluşturmasını isteyeceğiz. O da ben böyle yapmam demeyecektir herhalde. Fikirlerimiz bir yerde ortak noktada buluşuyorsa sorun yok demektir. 4-5 oyuncu transfer takviyesi yapacağız. Hazırlıkları yapıyoruz ama detayları veremem tabii. Bir altyapı hocası ile anlaştık. Kendisi Dünya Kupası’na gidecek. O yüzden ismini açıklayamıyoruz” şeklinde konuştu.

Güncellenme Tarihi : 30.5.2018 15:40

İLGİLİ HABERLER