Gündem
  • 25.5.2023 03:35

Babala TV'de Kılıçdaroğlu'na zor sorular!..

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuk olduğu Babala TV Youtube kanalının Mevzular Açık Mikrofon programı yayınlandı.

Oğuzhan Uğur'un sunduğu yayının süresi, 4 saat 11 dakika.

Uğur'un "Mevzular Açık Mikrofon 15. Bölüm yayında" paylaşımıyla duyurduğu programın ilk bölümünde özetle hayatını anlatan Kılıçdaroğlu "sandığa gitme" çağrısı yaptı.

Kılıçdaroğlu gençlerden "arzu ettikleri soruları cesurca sormalarını" istedi.

14 Mayıs’tan önceki program teklifini “provokasyonlarla ilgili çekinceler” gerekçesiyle reddeden Kemal Kılıçdaroğlu, ilk tur sonrası Uğur’un tekrarladığı daveti kabul etti. Çekimleri 7 saatten uzun süren programın ardından Kemal Kılıçdaroğlu "Aklınıza ne geliyorsa sorun dedim. Samimi olmak lazım, cevap verirken de samimi olmak lazım. O samimiyeti de hissettirdik. Hatamız varsa da 'Kardeşim hatamız var' dedik. Hatta bir AK Partili 'Valla beni şaşırttınız' dedi..." ifadelerini kullanmıştı.

İŞTE KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA SORULAN ZOR SORULAR…

 

Kılıçdaroğlu'ndan Babala TV çağrısı: O paylaşımları durdurun

Kemal Kılıçdaroğlu bugün yayınlanan Babala TV yayınını değerlendirdi: Soru soran gençlere, 'AK Partili değilim dedi fotoğrafı çıktı' vb. paylaşımları durdurun. İnsan kendini nasıl tanımlıyorsa odur.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuk olduğu Babala TV Youtube kanalının Mevzular Açık Mikrofon programı bu akşam yayınlandı.

3 saatte 2 milyondan fazla kişinin izlediği yayını değerlendiren Kılıçdaroğlu Twitter'da Oğuzhan Uğur'un paylaşımını alıntılayıp "İlk defa manipülasyonlar, montajlar, yalanlar, iftiralar, türlü türlü sahtekarlıklar olmadan, yüz yüze konuşabildik, tanışabildik…" yorumunu yaptı.

'EN BÜYÜK YALNIZLIĞI BU KONUDA HİSSETTİM'

Kemal Kılıçdaroğlu ilerleyen saatlerde ise kendisine soru soran bazı gençlere yönelik sosyal medya paylaşımlarına tepki gösterdi: "Soru soran gençlere, 'AK Partili değilim dedi ama fotoğrafı çıktı' vb. paylaşımları durdurun. Cesaret gösterip o salona geldiler; insan kendini nasıl tanımlıyorsa, hissediyorsa, odur. En büyük yalnızlığı bu konuda hissettiğimi de söylemek zorundayım. Bırakın kavga dilini gençler."

OĞUZHAN UĞUR: KİMLİKLERİ DEĞİL, SORULARI ÖNEMLİ

Babala TV'nin kurucusu Oğuzhan Uğur da Twitter'dan benzer bir çağrı yaptı: "Muhalif medyaya çağrımdır. Lütfen programımıza katılıp soru soran Ak partili arkadaşlarımızı 'şöyle ak partili, böyle Ak partili, değilim dedi ama Ak partili çıktı' başlıklarıyla manşet edip, hakaret yemelerine daha fazla sebep olmayınız. Onlar sorumluluk alıp gelmeseydi, bu program şikayet ettiğimiz TV kanalı programlarından farklı olmazdı. İyi ki geldiler, iyi ki sordular. Rica ediyorum.
Kimliklerini değil, sordukları sorular ve verilen cevapları manşet ediniz."

 

Güncellenme Tarihi : 25.5.2023 03:59

İLGİLİ HABERLER