Gündem
  • 15.8.2009 15:37

BAHÇELİ SERT KONUŞTU!. PKK'NIN YAPAMADIĞINI AKP DE YAPAMAYACAK

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin Erzurum İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada ''Haddini bil'' diyen Başbakan Erdoğan'a sert sözlerle cevap verdi. İşte 'asıl siz haddinizi biliniz' diyen Bahçeli'nin konuşmasından önemli satırbaşları:


PKK'NIN YAPAMADIĞINI AKP DE YAPAMAYACAK

- PKK'nın 25 yılda başaramadığı siyasallaşmayı AKP de başaramayacak...

- Erzurum Doğu'nun özüdür.

- Türkiye'yi etnik bölünmeye götürecek bir gaflet ve ihaneti Türkiye'de görmekteyiz

GÜL'Ü YUHALAYANLARA TEPKİ

- Hayır, devlet başkanı yuhalanamaz. Ne kadar hata yapsa da saygı duyulacaktır. (Cumhurnbaşkanı Gül'ü yuhalayanlara tepki gösterdi)

- Devletin zirvesinde uyum vardır, bu sorun (Kürt sorunu) mutlaka çözülecktir diyor. Kimdir bu devletin zirvesi?

- Devletin zirvesi, bir Cumhurbaşkanı, iki Meclis Başkanı, üç Başbakan, dört Genelkurmay Başkanı diye devam eder. Burada bir uyum varsa bunu anlatmak zorundasınız

ASIL SİZ HADDİNİZİ BİLİN

- Asıl siz haddinizi bilin, ne söylediğinizi kulağınız duysun. (Başbakan Erdoğan'ın haddini bil sizlerine cevap verdi)

- MHP'ye aklınca hasım yaratma gayretinden vazgeç

- Yerel yönetimlerin güçlendirilmesi ve yetki artırımı ile bölgesel özerkliğe gitmeye gayret gösteriyorlar.- Üçüncü aşama olarak Türkiye'yi federasyonlaşmaya itiyorlar. Bir sonraki adım da bağımsız Kürt devletini kurmak.- Bunun adı ihanet değil de nedir? Bunun neresi demokratikleşmedir?AKP İLE DTP ARASINDA ÖRTÜLÜ KOALİSYON VAR- AKP'nin içinde bu ülkeden seçilip Meclis'e gelenler PKK'nın sivil kuruluşu olan DTP ile de paralel hareket ediyorlar. Şu an Türkiye'de AKP ile DTP arasında örtülü bir koalisyon başlamıştır.- Bölünmenin, parçalanmanın kimseye yararı yok.MHP'Yİ KULLANMAYA AKLINIZ YETMEZ- 1000 yıllık kardeşler olarak beraber yaşayacağımız yerde bölücülerin isteklerini yerine getirmeyi ve mahalle baskısı yaratarak karşı olanları da ikna etmek isteyen gafillere sesleniyorum: Türkiye'yi bölmek için MHP'yi kullanmaya, ikna etmeye sizin aklınız da kabiliyetiniz de yetmez.MEHMETÇİKLER ŞEHİT OLURKEN NERDEYDİ AĞLAYANLAR- Başbakan Erdoğan grupta konuşuyor, bazıları da hüngür hüngür ağlıyor. Şırnak'ta 13 mehmetçik şehit olurken neredeydi bu ağlayanlar?- MHP var oldukça ülkeyi etnik temelde bölmek isteyenlerin hevesleri kursaklarında kalacak.- AB dayatmaları ile ABD'nin talimatları ile PKK'nin talepleri ve bazı STK'ların çözüm diye ortaya kondukları üst üste konduğu vakit hepsi birbiri ile örtüşüyor. Türkiye'de bu taleplerin örtülşerek nereye varmak istediklerini çok iyi anlamamız gerekiyor.GÜNEYSU'YA POTAMYA DİYEMEZSİNİZ- Kasımpaşalı Recep Tayyip yerine Potamyalı Recep Tayyip diyebilirsiniz, burada bir sıkıntı yok. ama Güneysu'nun ismini değiştirip Potamya yapamazsınız.- Türk alfabesine yeni harfler sokmak istiyor olabilirler mi acaba? Bunu demokratik bir açılım olarak niteleyebilir misiniz?

İLGİLİ HABERLER