Gündem
  • 9.2.2024 16:31

Bahçeli : Ülkücülüğün temeli Türk-İslam davasıdır..

MHP 55 yaşında! Lider Devlet Bahçeli: Davamızın yaşı Türklüğün yaşıyla eşittir!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin Kuruluşunun 55. Yıl Dönümü Kutlama Etkinliği'nde konuştu. Devlet Bahçeli, “Partimizin yaşı 55 olsa da davamızın yaşı Türk Milleti'yle eşittir." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin Kuruluşunun 55. Yıl Dönümü Kutlama Etkinliği'nde konuştu. Devlet Bahçeli, “Ülkücü yaşamak için yüksek bir ülküye bağlanmak, kaynağını Türk-İslam ülküsünde bulan Türk milliyetçiliğine özüyle, sözüyle, ömrüyle sarılmak bir inanç meselesi, bir terbiye mecburiyetidir. 55 yıl içinde dalımızın kırıldığı dönemler oldu; bu suretle zannettiler ki yıkıldık, zannettiler ki çöktük. Çok şükür kökümüz ve gövdemiz sağlamdı, bir başka baharda filiz filiz açmak için sadece yaprak döktüğümüzü göremediler veya görmek istemediler. Partimizin yaşı 55 olsa bile davamızın yaşı Türklüğün yaşıyla eştir, eşittir. " dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"İlkelerimizden asla ödün vermedik. MHP'nin 55. kuruluş yıl dönümü hayırlı, uğurlu olsun.

Canımıza kast etselerse yolumuzdan dönmedik. Kan bağışladık ülkülerimize... Bu kez de başkent Ankara'da buluştuk. Bu toplantı vesilesiyle üç hilali taşımış aziz dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Düzenlediğimiz bugünkü Anma ve Kutlama Törenine hepiniz hoş geldiniz. Her biriniz şerefler verdiniz.

MHP, 55 yıldır milli ve manevi değerlerin tamamını esas alarak siyasal ve toplumsal merkezin temsilcisi olmuştur.

"TÜRKİYE YÜZYILI'NIN İNŞASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Bu kapsamda 2053'te lider Türkiye ve süper güç Türkiye'nin inşasını uzun vadeli ve stratejik bir hedef olarak görüyoruz. Cumhuryet'in yeni yüzyılına Türk ve Türkiye Yüzyılı damgasının vurulması için çalışıyoruz. Milliyetçiliğimizin manevi temeli yaşa ve yaşat anlayışı...

Türk Birliği'nin bu yüzyıl içinde mutlaka gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz. Belini doğrultan tarih, düştüğü yerden ayaklanan coğrafya hissiyatı ve kardeşlik, Türk milletine büyük imkanlar ve eşsiz fırsatlar sunmaktadır.

"GELECEĞİN GÜCÜ TÜRKİYE CUMHURİYETİ'DİR"

Faaliyetlerimizi yoğunlaştıracağız. 55 yıldır söylediğimiz şudur; Güçlü MHP güçlü Türkiye demektir. Gelen Türk asrıdır. Geleceğin gücü Türkiye Cumhuriyeti'dir. Geçmişimizden ilham alarak tarihimizin parlak sayfalarını geleceğin Türkiyesine mutlaka taşıyacağız."

"HAİNLERİN EMELLERİNİ BOŞA ÇIKARDIK"

Çağın bozucu akışlarına karşı başkalaşmadan direndik. Kontrolsüz rüzgarlara karşı tedbiri elden bırakmadık. Hainlerin emellerini boşa çıkardık. Oyun içinde oyun kuranlara fırsat vermedik, ortam açmadık, göz açtırmadık. Nerede bir zulüm varsa, tarafımızı ve tercihimizi insanlıktan yana belirledik.

55 yıldır dildeyiz, dilekteyiz, duadayız. 55 yıldır Türk milletinin yüzyıla mührüne vurması için mücadele halindeyiz. Dilimizden Asya'nın bozkurtlarını hiç düşürmedik. Yufka yüreklilerle çetin yolların aşılamayacağını biliyoruz.

Davamızın yaşı Türklüğün yaşıyla eşittir. Partimizin yaşı 55 olsa bile davamız Türklükle eşit yaşta.

MHP, fazilet, feragat hazinesine sahiptir. Sömürgeleşen siyasilerin, sözde aydın ve kamel sahiplerini alayını birden silkeleyen soylu bir müzacın kalesi dün üç hilaldir, bugün de üç hilaldir.

AYM'YE SERT TEPKİ

Çağlayan'daki saldırıda Türk polisi hain terörist hakkında gereğini yaptı.

AYM terörist hakkında hak ihlali kararı vermiş. Teröristin hakkı mı olur? Teröre hak mı verilir. Dünyanın neresinde hukuka ihanet gölgesi düşürülmüştür. AYM Milli Güvenlik sorunudur. Böyle bir Yüksek Mahkeme yargı organları içinde yer almamalıdır. AYM ya kapatılmalı ya da yeni baştan yapılandırılmalıdır. Teröriste hak ihlali veren bir mahkeme, Türk mahkemesi olamaz.

Güncellenme Tarihi : 9.2.2024 16:40

İLGİLİ HABERLER