Sağlık
  • 14.9.2023 23:00

Bakan Koca'dan grip aşısı açıklaması: 15 Eylül'de başlıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 65 yaş ve üstü tüm vatandaşlar ile 65 yaş altında olup kronik hastalığı bulunan hastaları için grip aşısı uygulamasının 15 Eylül'de başlayacağını bildirdi.

Uzmanlara göre grip bu yıl kapıyı erken çaldı.

Solunum yolu enfeksiyonu grip vakalarında büyük artış bekleniyor.

Bu kapsamda grip aşılarıyla ilgili önemli gelişme Sağlık Bakanlığı tarafından duyuruldu.

Bakan Koca açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gelişmeyi sosyal medya hesabından duyurdu.

Grip aşısının hastalığa yakalanma riskini azalttığını vurgulayan Bakan Koca, "Grip, özellikle, 65 yaş üstü ile kronik hastalığı bulunan kişilerde zatürre, bronşit, sinüzit ve kulak enfeksiyonu gibi komplikasyonlara yol açmaktadır" dedi.

"Grip aşılarımızı mutlaka yaptıralım"

Koca, doktorlara başvurarak vatandaşların reçetelerini yazdırabileceklerini belirterek, "Grip aşılarımızı mutlaka yaptıralım" açıklamasını yaptı.

"15 Eylül'de başlıyor"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaşımında şunları kaydetti:

15 Eylül'den itibaren 65 yaş ve üstü tüm vatandaşlarımızla 65 yaş altında olup kronik hastalığı bulunan hastalarımız için grip aşısı uygulaması, normal takvimiyle başlıyor.

Grip aşısı, grip hastalığına yakalanma riskini azaltır, hastalığın şiddetini hafifletir. GRİP, özellikle, 65 yaş üstü ile kronik hastalığı bulunan kişilerde zatürre, bronşit, sinüzit ve kulak enfeksiyonu gibi komplikasyonlara yol açmaktadır. Grip aşılarımızı mutlaka yaptıralım.

Doktorunuza başvurarak reçetenizi yazdırabilirsiniz.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın duyurusu
Güncellenme Tarihi : 14.9.2023 21:33

İLGİLİ HABERLER