Gündem
  • 26.6.2023 10:53

Bakanlık Cumhuriyet'in haberini yalanladı.. Cumhuriyet'e yine çikolota kutusu mu geldi

Para karşılığı haber yaptığı bizzat kendi müdürleri tarafından açıklanan Cumhuriyet Gazetesi yine bir sipariş habere imza attı. Bu haberler karşılığında çikolota kutularında para gelen gazetenin itibarı yerlerde sürünürken yine de huylu huyunu bırakmadı.

THY, Türk Telekom ve BOTAŞ satılacak mı? Gündem oluşturan iddiaya bakanlıktan açıklama geldi

Seçim sonrası ekonomi yönetimi önemli ölçüde değişti. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz gibi isimlerin kilit rol oynadığı yeni ekonomi yönetimiyle ilgili bugün ortaya atılan iddialar kısa sürede gündem oldu. THY, Türk Telekom, BOTAŞ gibi kurumların satılacağı hakkındaki haberle ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan açıklama gecikmedi.

Bakanlık Cumhuriyet'in haberini yalanladı: Sadece bir yıpratma manipülasyonudur

Yalan haberlerle manipülasyon yaparak halkı kin ve nefrete sürükleyen Cumhuriyet Gazetesinin vukuatlarına bir yenisi daha eklendi. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Cumhuriyet Gazetesi'nin ilk sayfadan verdiği "Kalanları Satacaklar" başlıklı haberi yalanladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Bu haberler sadece güzide kurumlarımızı satış manipülasyonu ile yıpratma gayretidir" ifadeleri kullanıldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Cumhuriyet Gazetesi'nin "Kalanları Satacaklar" başlıklı haberi için basın açıklamasında bulundu. Buna göre söz konusu haber gerçekleri yansıtmamakla beraber yoruma dayalı bilinçli yazılmış bir yalan haberdir.

'Satış manipülasyonunu'

Bakanlığın kamuoyuna yaptığı duyuruda, bu haberlerin yazılma gayesinin kurumun satış manipülasyonunu yıpratma çabaları olduğu aktarıldı.

 

 

Güncellenme Tarihi : 26.6.2023 12:14

İLGİLİ HABERLER