Gündem
  • 28.11.2023 10:34

Bankacı Seçil ile Arda'nın konuşmasının tam metni.. Fatih Hoca karını aldı.. kalp krizi geçireceğim şimdi

Arda: "Neden yaptın?" Seçil: "Senden aldım başkasına verdim" Arda Turan ile Seçil Erzan'ın tam konuşma metni!
Aralarında ünlü isimlerinde bulunduğu birçok kişiye yüksek faizli fon vaad edip dolandırdığı iddiasıyla yargılanan Denizbank eski Levent Şube Müdürü Seçil Erzan'ın, Arda Turan ile yaptığı telefon görüşmesine ait ses kaydının tamamı ortaya çıktı. Polis tarafından deşifre edilerek tutulan 12 sayfalık ses kayıtlarında, Arda Turan'ın birkaç kez "Neden yaptın Seçil" demesine rağmen bu soruya cevap alamıyor. 

Konuşmalarda Arda'nın, Seçil Erzan'a, dolandırılan kişi sayısına ilişkin verdiği rakamlar da yer alıyor. Birçok detayın konuşulduğu kayıtta Erzan, Arda Turan'ın "Paralar başka birinde mi" sorusuna "Hayır" diyor. İşte o konuşmaların tam metni...

Birçok ünlü ismi dolandırdığı iddiasıyla yargılanan Denizbank eski Levent Şubesi Müdürü Seçil Erzan’ın, Arda Turan ile yaptığı konuşmanın bir bölümü basına yansımıştı. Habertürk muhabiri Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre, Arda Turan 7 Nisan'da yaptığı telefon konuşmasının ses kaydını aldı. Bu kayıtları Cumhuriyet Başsavcılığı’na sundu. Polis tarafından deşifre edilen ses kaydı tam 12 sayfa tuttu. Tutanak halinde tutulan ses kayıtları soruşturma dosyasına alındı.

NEDEN YAPTIN SORUSUNU 3 KEZ SORUYOR

Deşifre edilen ses kayıtlarında, Arda Turan, Seçil Erzan’a, “En çok merak ettiğim şey neden yaptın? Paralar nerede” diyor. Arda Turan bu soruyu tam 3 kez soruyor. Seçil Erzan'ın ise bu soruları geçiştirdiği görülüyor. Parasını kurtarmaya çalışan Arda Turan ile Seçil Erzan arasındaki konuşmanın tam metni şöyle...

"NEREDE BENİM 7.5 MİLYON DOLARIM"

Arda Turan: Benim saydıklarım dışında ben sana para getirdim Seçil, bütün servetim sendeydi ya. Ya şimdi şöyle diyorum; bu diyorum, bu parayı eğer birine aldıysan bir yere verdiysen kime verdin onları söyle. Nerede benim yedi buçuk milyon dolarım, Emre abinin?

Seçil Erzan: Arda, işte dışarda verilen yok. İşte birbirlerinin içerisinde öyle bir şey oldu onun faizi bunun faizi

Arda Turan: Muslera’nın 500’ü var. O Emre Çolak’ı, üç, iki yüzü var Emre abinin dört buçuğu var, Selçuk’un üçü var. Ya Seçilciğim 15-20 milyon dolar para. Sana şunu söylüyorum faize mi gitti bu para?

Seçil Erzan: Yok faize gitmedi Arda, ben onların hepsini tek tek oturup bu akşam çıkaracağım.

Arda Turan: Ya bana şunu.. Seçilciğim bana şunu bak insanlar beni arıyor; çok zor durumdayım yani. Bir şey diyeceğim toplamda kaç kişi var Seçil tahmini? Ya çünkü biz bankayla bir konuşup gideceğiz bankaya anlatacağız derdimizi.

Seçil Erzan: İşte ben bu akşam şöyle yapacağım Arda hepsini bu akşam.

Arda Turan: Ya Seçilciğim bu akşam senin akşamında bizim de akşamımız uyku uyuyamıyoruz. Biz kafamızı.

Seçil Erzan: Hayır hayır ben şeyi çıkartacağım bu akşam kime ne olduğu hepsini detaylı çıkaracağım.

Arda Turan: Tahmini kaç kişi var mesela 100 kişi mi?

Seçil Erzan: Hayır Arda ya; o kadar yok ne 100 kişisi. İşte hepsini tek tek çıkaracağım bu akşam ve siz gitmeden bunların hepsini söyleyeceğim yani sana hepsini tek tek detaylı anlatırım.

Arda Turan: Var mı hepimizin kayıtları peki.

Seçil Erzan: Ben biliyorum yani şimdi ama kafamı toparlamam lazım yani beynimden çıkaramıyorum. Sen şu an bana adımı sor.

Arda Turan: Bak Seçil sana insani yaklaştım her zaman. Anlattım da, benim gözümün içine baka baka çoluğumun çocuğumun rızkına yalan söyledin. Denizbank kisvesi altında Hakan Ateş’i kullanarak Fatih hocayı kullanarak. Bak hiç hâlâ sana insani davranıyorum.. Sen bize yardımcı ol ki; biz de bu işten çıkalım. Çoluğumuzun çocuğumuzun.

Seçil Erzan: Tabii ki olacağım Arda, ben size yardımcı olmaz mıyım. Ben size yardımcı olacağım.

"100 MİLYON DOLAR VAR MI"


Arda Turan: Sana şunu söylüyorum atıyorum kaç para mesela toplam ortada 50 milyon dolar mı var 100 mü? Aklında bir fiyat vardır sen zeki kadınsın biliyorsundur.

Seçil Erzan: Semih fazla aldı

Arda Turan: Semih Kaya mı?

Seçil Erzan: Hı o fazla aldı; iki buçuk falan fazla aldı. Hatırladıklarımı söylüyorum. Fırat fazla aldı.

Arda Turan: Ne kadar Fırat fazla aldı?

Seçil Erzan: Fırat’ın çok fazla değildir de yani benim hesabıma göre Fırat’ın beş yüz altı yüz fazla ee ondan sonra. Şey fazla aldı. Ben hepsini çıkartacağım Arda inan.

"KALP KRİZİ GEÇİRECEĞİZ"

Arda Turan: Ya Seçilciğim bir şey diyecem ben senin çıkaracağını.. Bir konuşalım sakin ol. Gözünü seveyim bak kızım kalp krizi geçireceğiz. Çocuğumuzun rızkı. Ben sana diyorum ki; ya Seçil şunu anlatmaya çalışıyorum. Biz senden ben senden 50 bin 100 bin doları ihtiyacın varken, bitmişken paran bitmişken bunları nasıl, paraları veriyorsun bizim paralarımızı.

Seçil Erzan: Hayır onları önceden almıştım

"BUNU NEDEN YAPTIN"

Arda Turan: Peki benim sana merak ettiğimi başka bir şey var. Bir sakin ol konuşalım. Bunu neden yaptın?

Seçil Erzan: Ben bir şey bilmiyorum. Hiç kendime de 1 kuruş bir şeyim yok biliyor musun. 1 lira bile yok. 1 lira yok derken kendime 1 lira boğazımdan geçmedi. Yani üzerine borçla kaldım ve hayatımı bitirdim.

Arda Turan: Mesela Emre abiden dört iki yüz aldın nereye gitti o para abi, dört üç yüz almışsın.

Seçil Erzan: Bak onların şey hatırladıklarım yani şu an hatırlamıyorum. Hepsini yazacağım nereye gittiğini kime ne kadar. Üç yüz mü beş yüz mü hepsini tek tek yazacağım.

Arda Turan: Seçilciğim bak şimdi sana bir şey soracağım bana iyi cevap ver. Bak bu işte 100 kişi olması bambaşka bir şey 30-40 kişi olması bambaşka bir şey inan bana.

Seçil Erzan: 100 kişi yok.

"500 KİŞİ DİYEN VAR"

Arda Turan: Kaç kişi var, 500 diye söylenen var.

Seçil Erzan: Yok ya yok öyle bir şey Allah aşkına.y

Arda Turan: Kaç kişi var 20-25 ya, Seçil gözünü seveyim bize artık yalan söyleme çoluğumuz çocuğumuz zor durumda.

Seçil Erzan: Arda 100 kişi falan yok dur.

Arda Turan: Kaç kişi var tahmini bi düşün bakiyim.

Seçil Erzan: Bi dakika... 10 tane futbolcu var. İşte 10 da benim yandan yani. 10'u da benim yakın çevremden.

Arda Turan: E Terim var, Fatih hocanın şeyi ondan sonra...

Seçil Erzan: Toplam o kadar. Hepsi o kadar hani 21-22.

Arda Turan: Bak Seçil, sana diyeceklerimi iyi dinle bak şu anda bu savcılık işlerini de polisi de her şeyi tutuyoruz. Kimseyi hiçbir yere göndermiyoruz. Eğer sen bunları doğruyu söyleyeceksin ki biz bu işi bankayla çözmeye çalışalım. 20 kişiyse gidip bankayla bunu çözmeye çalışırız. Ama bana dersen ki Arda 100 kişi var. Bu iş olmaz. Bak..

Seçil Erzan: Hani maksimumu olan 23 kişi, yani 25 kişi olsun. O kadar bile yoktur.

Arda Turan: Yani Seçil eğer 25 kişiyse gidip oturulur konuşulur; bizim peki hepimizin zararlarımızı biliyor musun?

Seçil Erzan: Biliyorum yani zararda olanları biliyorum. Yani zararda mesele Emre almadı; sen ana paranı tamamlamadın faizini almadın.

Arda Turan: Ya ben faizi falan geçtim. Ben sana sayacağım zaten şeyleri 8 250’leri falan onları geçtim peşini elden aldı. Ben tam anaparam 7.650’ye falan geliyor. Ben hepsini saydım. Anladın mı? Vermediğiniz ödemediğiniz.

Seçil Erzan: Ödenenlerden nasıl senin..

Arda Turan: Yok ödenenler. Ya Seçil darmadağınım ben, biliyorsun Emre..

Seçil Erzan: İşte hepsi bende yazıyordu bir yerde yazıyordu çıkacağım onları.

"FATİH HOCA KÂRDA MI"

Arda Turan: Peki Fatih hoca kâr da mı bu işten?

Seçil Erzan: Valla Arda bir şey söyleyeceğim. Normal şartlarda hoca kârdaydı; yani çünkü hocanın… Sen yalnızsın di mi?

Arda Turan: Yalnızım yalnızım. Hoca kârdaydı di mi?

Seçil Erzan: Hı.. hı.. hıı…

Arda Turan: E hocanın krediler çıkmış. O adamcağız da oradan darmadağın.

Seçil Erzan: Yolu kapatıyorlar öyle. Onları da tek tek çıkaracağım.

Arda Turan: Peki bir şey diyeceğim. Bu Hakan abi, şimdi Hakan Ateş bunu duydu bugün. Mehmet Aydoğdu duydu. Bunların hiç haberi yok muydu hiçbir şeyden ya?

Seçil Erzan: Yok mahvedecekler beni onlar. Ama ne yaparlar...

Arda Turan: Sen bankayı falan düşünme Seçil. Sen biz yani biz yani seni insanları savcılığa vermesinler diye tutuyoruz herkesi. Ya sen bize doğruları söyle ki; biz bir çözüm yoluna gidip bu işi bir an önce toparlayalım. Yoksa savcılık bilmem ne biri bin para olur yani bu işin yani yalan yok yıllarca yatarsın.

Seçil Erzan: Ay Arda ama zaten banka öyle bir şeyi yapar ki

Arda Turan: Sen bana şunu söyle; bu Bülent bilmem ne varmış İbrahim beyden almıyorsun onlar var. Yakın çevrem var diyorsun

Seçil Erzan: Hepsi içinde saydım. Maksimum o kadar.

Arda Turan: Bu Süleyman amca kim abi?

Seçil Erzan: Süleyman amca Florya’dan benim müşterimdi.

Arda Turan: Bak Süleyman amca var. Barış Tari var Malatyalı.

Seçil Erzan: Bak Süleyman amca. Barış Tari aldı parasını

Arda Turan: Onlar da mı fazla aldı?

Seçil Erşan: Yok. O fazla almadı tam ana parasını aldı. Süleyman amca fazla aldı.

Arda Turan: Atilla Baltaş

Seçil Erzan: O adamcağız ana parasının yarısını dörtte üçünü almıştır.

Arda Turan: Peki bunlar sistemden çıktılar mı şu anda? Sistemdeler miydi?

Seçil Erzan: Çıktılar

Arda Turan: Seçil benim merak ettiğim sen bu işe niye girdin abi bizi niye çektin buraya?

Seçil Erzan: Ne bileyim Arda yaa. Bilmiyorum inan şu an hiçbir şey bilmiyorum ben. Hiçbir şey. Böyle saçma sapan bir durum oldu.

Arda Turan: Benim meram ettiğim peki bu fon yalan mıydı her şey?

Seçil Erzan: Ya ben baştan kendi kendime bir şeyler kırmaya çalıştım. İlerlemedi ondan sonra o şu bu şu gitti.

Arda Turan: Hayır bir yerde bu paranın bir kısmı battı mı? Onu sormaya çalışıyorum. Yani bize, bana, biz seni arıyoruz anlatmıyorsun. Anlat ki Seçilciğim yardımcı olalım. Ya Seçil şunu anlamıyorsun 10 sene yatacaksın, 10 sene yatacağına 5 sene, 5 sene yatacağın yerde 3 sene yatarsın. 3 sene yatacağını yerde 1 sene yatarsın anladın mı?

Seçil Erzan: Zaten anlatayım ben şu an olayları kesinlikle şey yapmıyorum. Yapamayacağım yani bugün de yapamadım. Anlatmak için.

Arda Turan: Seçil ben sana hâlâ yardımcı olmaya çalışıyorum bak. Benim 2 evladım, çoluğumun çocuğumun rızkını verdim. Hayatımız boyunca çalıştık tırnaklarımızla. Bakıyoruz 100 kişi sana defalarca anlattım.

"BU PARALAR KİMDE"

Seçil Erzan: 100 kişi yok, 100 kişi falan yok. Ben bunu zaten.

Arda Turan: Seçil sen şunu benim paramı alıp başkasına mı götürdün Seçil ya.

Seçil Erzan: Yani arada öyle oldu

Arda Turan: Bir şey diyeceğim Seçil. Şimdi biz bu işi Nazlı çözebiliriz. Bize yol göster. Bu yani anladın mı bu paralar bu paraların birinde olma ihtimali falan böyle şeyler var mı?

Seçil Erzan: Yok yok yok yok birinde yani bu paralardan işte dediğim gibi yani kesinlikle yok.

Arda Turan: Bizim paralarımızı gitti mi yani şu anda?

Seçil Erzan: Ya sizin paralarınız, Arda banka ödemek zorunda öder. Yani kapatacak bu işi ödeyecek zaten. Ödemek zorunda yani.

Arda Turan: Nasıl ödeyecek banka abi?

Seçil Erzan: Banka bu iş duyulmasın diye kapatacak.

Arda Turan: Seçil zaten biz bu paraları Denizbank’a getirdik. Sen ilk başta fon bile söylemedin.

Seçil Erzan: Aynen, orada benim imzam olduğu için sizin garantisiniz o banka her koşulda onu ödemek zorunda.

Arda Turan: Seçilciğim biz banka bir banka müdürünün ne kadarlık imzasına karşılık verebilir ki ama ben sana Seçil ilk gün getirdiğimi de ben sana hesabına getirmedim mi parayı? Sen yooo sonra Arda fon var. Ardacığım hiç sıfır riskli demedin mi Seçil bana ya?

Seçil Erzan: Dedim dedim.

Arda Turan: Sonra bana, sana evrak vereceğim olur mu ya Denizbank Fatih Hoca da yapıyor. Hakan Ateş, Mehmet Aydoğdu bunların hepsi daha önce bunları yaptı demedin mi Seçilciğim? Ben sana yalvarmadım mı bak aman bir risk olmasın. Yanlış yanlış iş yapmayalım. Bize olmaz bu işler demedin mi Seçilciğim ya. Sana 15-20 gün önceden geldim. Seçil varsa bir sıkıntı kurtaralım seni. Sana yardımcı olalım, var mı bir şeye ihtiyacın diye evine geldim ya? Neler. Gözümün içine baka baka nasıl dedin bunu. Bu işin kodları ne peki?

Seçil Erzan: Onlar doğru değil

Arda Turan: Onları kendi kafandan mı uydurdun

Seçil Erzan: Bir kısmı doğru bir kısmı doğru değil.

Arda Turan: Ya bunu neden yapıyorsun meselâ. Neden yaptın günlerce Seçil, beni 4 ay oyaladın ya 4 ay. Sana kibarlığımdan uzaklaşmamak için yardımcı olabilmek için..Ahheh pastaydı. Ya diyorum Seçilciğim birşeye ihtiyacın var mı? Doktor bulalım. Bilmem ne bulalım yani. Bu işten. Ben şunu anlamıyorum Seçil. 20 milyon dolar para.

Seçil Erzan : Bu işten benim karım da yok

Arda Turan : E peki 20 milyon dolar para da yok. Kim fazla aldı. Bi Semih kaya aldı diyorsun. Bi Fırat aldı diyorsun Fırat mı Fazıl mı? E şimdi başka kimi aldı Seçilim fazla parayı.

Seçil Erzan : Arda bunların hepsini işte çıkaracağım kim ne aldı yani aklımdan inan ezbere bilmiyorum şu anda.

Arda Turan : Ben şunu sana söylemeye çalışıyorum. Şunu söylemeye çalışıyorum. Şimdi 15 kişi zararda. Sen bana 2 kişi söylüyorsun. Şimdi böyle söyleyince hikaye oturmuyor yerine.

Seçil Erzan.: Doğru söylüyorsun doğru söylüyorsun. İşte o fazla alanları çıkaracağım ben şeye değişti işte o.

Arda Turan : Hayır mesela kim fazla aldı onu sormaya çalışıyorum sana.

Seçil Erzan : Çıkaracağımı hepsini ya hazırlıyorum Arda gerçekten şu anda hatırlamıyorum ne olduğunu kim ne verdiğini beynim dondu.

“HAYATIMIZ BİTMİŞ”

Arda Turan : Ya Seçilciğim bizim hayatımız bitmiş senin hatırlamıyorum bu kadar basit mi sende hiçbir makul olma. Bir utanma hali olmayacak mı? Demeyecek misin ki? Arda bu aldılar parayı bunlar aldı. Para buraya kayboldu demeyecek misin?

Seçil Erzan : Arda şu anda kimin ne aldığını yani utanmaz olur muyum. Utancımdan konuşamıyorum zaten.

Arda Turan : Ya bizden bu parayı almak için kaç kere aradın bizi günlerce aylarca Seçil ya çoluğumuz çocuğumuz rızkını aldın ya. Şimdi sen bana söyle. Bizim çözümümüz ne?

Seçil Erzan : Şimdi şöyle ben detaylı..

Arda Turan : Benim şimdi benim şimdi 20.000 dolar param kaldı. Benim borçlarımı ben sana saydım. Hepsini borçlarımı biliyorsun. Sende kredim var. Ne yapacağımı ben.

Seçil Erzan : Şimdi bi kere onların hepsini banka ödeyeceğini ben yani öder. Öyle olması içinde muhtemelen şey yapacaklar yani bu konu kapansın duyulmasın. Bankanın itabarı diye. Ee ben liste çıkaracağım. Sana söyleyeceğim şu şu kadar bu bu kadar diye kim ne aldı onları da çıkaracağım Siz yarın akşam mı toplantı yapacaksınız?

Arda Turan: Biz sabah toplantı yapacağız. Senin bu listeyi bu akşam bana çıkarlan lazım sabah 6’ya kadar.

Seçil Erzan : Bu akşam aklım durdu yani siz kaçta gideceksiniz toplantıya.

Arda Turan : Biz sabah 9’da 10’da çıkacağız. Kim varsa benim bu listeyi bilmem lazım.

Seçil Erzan : Benim 9’da 10’da çıkarsam uygun mu?

Arda Turan : Hayır uygun değil. Biz geç bizim 9’da 10. Bis o saatte

Seçil Erzan : Ama Arda ben şu saate gerçekten şu an yani hatırlamıyorum. Çok şey yapmam lazım. Toparlayayım. Yanlış yeni sana net listeyi her şeyi atarım sana. Ya sabah 9’da 10’da atayım. Kaçta olacaksınız

Arda Turan : Seçilciğim biz sabah 8’de Hakan Ateş’i arayacağız. Yarım saat sonra da buluşacağız. Benim 6’da 7’de bu listesi elimde olmam lazım. Ya Seçil bu duruma gelmişsin bu hale gelmişsin senden liste istiyoruz bize dünya..20 milyon dolar….

Seçil Erzan : Hayır ben listeyi tabi ki veriyorum Arda. Yanlış bir şey söylemek istemiyorum.

Arda Turan : 20 milyon dolar, 20 milyon dolar vermişiz sana. Sana bizim. Sana bizim iyilikten başka neyimiz dokundu ya.

Seçil Erzan :Tabi ki öyle tamam ben saban ee o zaman. Yedi yedi buçuk gibi listeyi göndereyim sana sağlam.

Arda Turan : Ama Seçil tam gönder. O ee kim varsa. O sizin ailenizde Nazlı’nın yanındaki akrabaları da kim varsa

Seçil Erzan : Hı hı

Arda Turan : Bana eksik biriyle gelme. Çünkü biz oraya mücadele etmeye gideceğiz. Adama anlatacağız durumu. Denizbank formasıyla Seçil bize bunları yaptı diyeceğiz

Seçil Erzan : Siz 8 buçukta Hakan Ateş’lemi buluşacaksınız

Arda Turan : Evet

Seçil Erzan : Kim kim?

Arda Turan : Ben, Emre Belezoğlu, Fatih hoca. Yani benim oraya gitmem lazım elimde bir şeyle. Bize bunları bunları Bak bunları bunlar. Bu kadar paramız var. Böyle böyle mağduruz Hakan abi. Biz Denizbank’a inanıp geldik. Bizim mağduriyetimizi gider bu olay kapansın basına yansımadan diye. Çünkü eğer sen bu listeyi vermesen adamlar bu mağduriyeti kabul etmezlerse savcılığa gidecek. 1 saat sonra tutuklanırsın. Herkesi bize tutuyoruz. O Nazlıları aradık. Orayı aradık. Senin akrabalarını aradık durun bi sakin olun konuşalım diye. Sen önce listeyi verecektin anladın mı?. Odan sonra ondan sonra biz bi konuşacağız. Bu basına oraya çıkmasın diye Denizbank’ın güvenirliği ne olacak o zaman.

Seçil Erzan : Değil mi o yüzden erkenden liste çıkarmam lazım…

Arda Turan : Ya Seçilciğim. O akrabalarına o nazlılara onlara falan ne yapmışsın ya…

Seçil Erzan : Arda baştan alındı. Sonra tekrar verildi. Fazla verildi. Eksik verildi. Her şey birbirine girdi. İşte onların hepsini şey çıkartmam lazım.

Arda Turan. Seçil sabah 8’de olmasın 6’ya kadar o listeyi gönder

Güncellenme Tarihi : 28.11.2023 10:52

İLGİLİ HABERLER