Spor
  • 30.6.2023 13:32

barcelona Başkanı Arda'yı açıkladı

Barcelona Başkanı'ndan flaş Arda Güler açıklaması!
Barcelona Başkanı Joan Laporta, Fenerbahçe'nin genç yıldızı Arda Güler'i transfer etmek istediklerini ve bu operasyon için Deco'yu İstanbul'a gönderdiklerini açıkladı.

Fenerbahçe'nin genç yeteneği Arda Güler'in transferiyle ilgili Barcelona Başkanı Joan Laporta'dan önemli açıklamalar geldi. İspanyol kanalı TV3'e konuşan Başkan Laporta, kadrolarını güçlendirmeye odaklandıklarını belirterek, Arda'yı transfer etmek istediklerini açıkça dile getirdi.

"ARDA GÜLER ÇOK YETENEKLİ"

Laporta, "Deco bugün İstanbul'daydı. La Liga Yönetimi, gelecek sezonun planlamasını yaparken, Finansal Fair-play'i etkilemeden bu süreci yürütmemizi sağlıyor. Arda Güler çok yetenekli bir oyuncu ve transferi bitirmeye çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

"UZUN ZAMANDIR TAKİP EDİYORUZ"

Arda Güler'in uzun zamandır takip edildiğine dikkat çeken Joan Laporta, "Scout ekibimiz uzun zamandır Arda'yı takip ediyor. Deco'nun da bu konuda değerli fikirleri var. Bu transferi gelecek sezon için bitirmek istiyoruz." dedi.

17.5 MİLYON EURO'LUK SERBEST KALMA MADDESİ VAR

Fenerbahçe ile 2025 yılına kadar sözleşmesi bulunan Arda Güler'in sözleşmesinde 17.5 milyon euroluk çıkış maddesi bulunuyor. Arda geride kalan sezonda sarı lacivertli formayı 35 kez giyerken 6 gol attı, 7 kez de asist yaptı.

 

Güncellenme Tarihi : 30.6.2023 13:35

İLGİLİ HABERLER