Gündem
  • 31.7.2021 11:09

Barzani'nin kanalından büyük provokasyon!.. Soylu : Etnik kökenle alakası yok

Konya'daki katliama Türkiye'nin ciğeri yanarken Barzani'nin medyası Rudaw'dan provokasyon!

Konya’nın Merkez Meram ilçesinde bulunan bir eve düzenlenen silahlı saldırı aile katliamı yaşandı. Bu olay üzerinden Türkiye'de kaos peşine düşen Barzani'nin medyası Rudaw, Türk-Kürt çatışması çıkarmak üzere provokasyona girişti.

Konya’nın Merkez Meram ilçesinde bulunan bir eve düzenlenen silahlı saldırıda, aynı aileden 4'ü kadın, 3'ü erkek olmak üzere 7 kişi hayatını kaybetti. Ekipler şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Saldırıyı, ailenin husumetli olduğu komşularının düzenlediği öğrenilirken, olayın 10 yıl önce gerçekleşen kedi kavgasına dayandığı aktarıldı. Daha önceden davalık olan iki aile üyelerinin geçmişte verdiği ifadeler ortaya çıkarken, sürekli kavga halinde oldukları da bildirildi.

Yapılan incelemede hayatını kaybedenlerin Dedeoğulları ailesine mensup Yaşar, Barış, Metin, Serap, Serpil, İpek ve Sibel Dedeoğulları olduğu öğrenildi. Olayın faili olarak Dedeoğlu ailesinin komşularının arandığı öğrenildi.

Rudaw'dan provokasyon!

Aleni bir şekilde Türk-Kürt çatışması çıkarmaya çalışan Mesut Barzani'nin medya kuruluşu olan Rudaw, Türkçe yayınladığı haber sitesinde provokasyona kalkıştı.

Terör örgütü PKK'nın dilini kullanan fitneci medya, Konya'daki vatandaşların Kürt oldukları için öldürüldüğü imasında bulundu. 10 yıllık husumetten bahsetmeyen fitneci yayın organı, ırkçılık yaparak Türkiye'de kaos peşine düştü.

Konya'da katliam: 7 ölü! Bakan Soylu'dan son dakika açıklaması

İçişleri Bakanı Soylu, Konya'da 7 kişinin öldürülmesiyle ilgili açıklama yaptı. Soylu, 'Bunun Kürt-Türk meselesiyle ilgili herhangi bir alakası yoktur' ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Konya'da öldürülen 7 kişiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Bakan Soylu, Sosyal medyada ortaya atılan Türk-Kürt kavgası iddialarıyla ilgili sert sözler sarf etti. Olayın Kürt-Türk meselesiyle ilgili herhangi bir alakası olmadığının altını çizen Bakan Soylu, iki aile arasında 2010'dan bu yana husumet bulunduğunu ifade etti.

'YAKLAŞIK 11 YILLIK BİR HUSUMET'

Bakan Soylu, ''Bunun Kürt-Türk meselesiyle ilgili herhangi bir alakası yoktur. Yaklaşık 11 yıllık bir husumet. Arkadaşlarımızın çok kısa bir süre içinde yakalayabileceğini düşünüyoruz. Bu ülkenin birliğinin ortadan kalkmasına yönelik her saldırı, bilinmelidir ki bizim birliğimizi ve beraberliğimizi çok daha artıracaktır.'' ifadelerini kullandı.

BAKAN SOYLU'DAN PROVOKASYON UYARISI

Bakan Soylu sözlerine ''Tüm ekiplerimiz bu konuda seferber olmuş durumdadır. İnanıyorum çok kısa süreç içinde yakalanacak, adalete teslim edilecek cezasını alacaktır. Etnik köken üzerinden yapılan değerlendirmelerin tamamı da istismara, provokasyona ve bu ülkenin birliğine yönelik bir anlayışın kendisidir.'' diye devam etti.

KALIN: OLAY ÇOK YÖNLÜ ARAŞTIRILIYOR

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, sosyal medya hesabından "Konya’da yaşanan hunharca saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Olay çok yönlü araştırılıyor. Failler yakalanacak ve adaletin önüne çıkartılacaktır. Bu elim hadise üzerinden yapılan provokasyonlara karşı birlik ve beraberlik içinde olacağız."mesajını paylaştı.

NE OLMUŞTU?

Konya'nın Meram ilçesinde aynı aileden 7 kişi silahla vurularak öldürüldü.

Merkez Meram ilçesi Hasanköy Mahallesi Enbiya Sokak'ta bir evden silah sesleri geldiği ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi aldı. Eve giren sağlık ekipleri 7 kişinin yaşamını yitirdiğini belirledi.

Evdeki kişilerin silahla vurularak öldürüldüğü anlaşıldı. Olayın ardından ateşe verildiği belirtilen evdeki yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Ölenlerin isimlerinin Yaşar, Barış, Serap, Serpil, İpek, Metin ve Sibel Dedeoğulları olduğu kaydedildi.

Güncellenme Tarihi : 31.7.2021 11:16

İLGİLİ HABERLER