Gündem
  • 8.7.2024 23:00

Başıboş sokak köpekleri düzenlemesi Erdoğan'a sunuldu

Sahipsiz köpeklere ilişkin üç dosyalık rapor Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu

AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, bugün icra edilen AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında sahipsiz köpeklere ilişkin hazırladıkları raporu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunduğunu açıkladı. "Bu sorunun çözüme ulaşacağına inancımız tamdır" diyen Yenişehirlioğlu, "Toplumumuzun tüm kesimlerinin beklentilerini karşılayacak şekilde net bir çözüme ulaşması en büyük temennimizdir." ifadelerini kullandı.

AK Parti Grup Başkanvekili Yenişehirlioğlu, sahipsiz köpeklere ilişkin raporu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sundu.

Türkiye'de 2.8 milyonu sokak köpeği olmak üzere 6.6 milyondan fazla sahipsiz hayvan var. Ülke genelinde Mart 2022'den Aralık 2023'e kadar sokakta başıboş yaşayan köpeklerden kaynaklı ısırılma, kuduz, trafik kazası gibi nedenlerle 40'ı çocuk olmak üzere 92 kişi hayatını kaybetti.

Son iki senede 100’e yakın vatandaşın hayatını kaybetmesine neden olan başıboş köpekleriyle ilgili yasal düzenlemenin yakın zamanda Meclis'e gelmesi bekleniyor.

Sahipsiz köpeklere ilişkin rapor Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu

Yenişehirlioğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün AK Parti MYK toplantımızda Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'a başıboş/saldırgan sokak köpekleri sorununa ilişkin hazırladığımız raporu arz ederek zatı devletlerini ve MYK üyelerimizi bilgilendirdim." ifadelerini kullandı.

"Bu sorunun çözüme ulaşacağına inancımız tamdır"

Yenişehirlioğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

"Raporumuzun mahiyetini detaylı bir şekilde dinleme nezaketi gösteren Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Sokaklarda aziz milletimizin huzur ve güvenliğinin sağlanacağına, herkesin üzerinde mutabık kaldığı bu sorunun çözüme ulaşacağına inancımız tamdır. Evvela insan ardından hayvan ve çevre sağlığını tesis etmek için ortaya konulan bu iradenin toplumumuzun tüm kesimlerinin beklentilerini karşılayacak şekilde net bir çözüme ulaşması en büyük temennimizdir. Raporumuzun sorunun çözümüne ilişkin önemli katkılar sunacağına inanıyor, hayırlı olmasını diliyorum."

Güncellenme Tarihi : 8.7.2024 22:39

İLGİLİ HABERLER