Asayiş
  • 27.11.2021 15:25

Baykar'ın uçak mühendisi Tarık Kesekçi kazada hayatını kaybetti

İHA ve SİHA'ların yapımında performans ve analiz takım lideri olarak görev yapan Baykar'ın uçak mühendisi 26 yaşındaki Tarık Kesekçi, geçirdiği trafik kazasında vefat etti.

İstanbul’dan Bursa’ya bir programa katılmak için yola çıkan Muratcan Kaya yönetimindeki otomobil, önündeki kamyona arkadan çarptı. Kazada sürücü Muratcan Kaya ile birlikte Yusuf Taha Göktaş, A. Talip Tığlı ve Tarık Kesekçi hayatını kaybetti.

SİHA'ların Analiz takım lideri Tarık Kesekçi de vefat etti - Son Dakika

BAYKAR'IN UÇAK MÜHENDİSİYDİ

İHA ve SİHA’ların yapımında performans ve analiz takım lideri olarak görev yapan Baykar’ın uçak mühendisi Tarık Kesekçi'nin kaybı, tüm Baykar ailesini derinden üzdü.

Tarık Kesekçi kimdir, ölüm nedeni nedir? Mühendis Tarık Kesekçi kaç  yaşında, aslen nereli?

HAYALLERİNİ ANLATTIĞI PAYLAŞIM

26 yaşında hayatını kaybeden Tarık Kesekçi'nin 5 sene önce sosyal medya hesabından hayallerinden bahsettiği bir paylaşımı ortaya çıktı.

Paylaşımında "İlk dava hayalimdi: Büyüyünce Erbakan olacağım" diyen Kesekçi, şu ifadeleri kullandı:

"ONUN HAYALİ İLE KOŞA KOŞA GELDİM İTÜ'YE"

"Onun hayaliyle koşa koşa geldim İTÜ'ye. Soranlara 'Erbakan'ın okulunda okuyorum' diyorum. Çünkü bu okuldaki gayemiz uçak mühendisi, makine mühendisi olma gayesi değil aksine Erbakan olma gayesidir.

İslama böyle hizmet edilir diye gösteren zat-ı muhteremin gösterdiği yoldan yürümek için buralardayız. Parası, malı, mülkü, makamı batsın.

"VATANIMIZA, MİLLETİMİZE, DİNİMİZE ERBAKN GİBİ HİZMET EDEBİLMEK DUASI İLE"

Vatanımıza, milletimize, dinimize hem Mühendis hem Lider hem de Savunan Adam olan Erbakan gibi hizmet edebilmek duası ile"

Baykar ın uçak mühendisi Tarık Kesekçi hayatını kaybetti #1

 

 

İHA VE SİHA'LARIN YAPIMINDA TAKIM LİDERi

Kazada hayatını kaybeden biri olan Tarık Kesekçi'nin, Baykar'da görevli uçak mühendisi olduğu ortaya çıktı.

Aslen Nevşehirli olan Tarık Kesekçi'nin Türkiye Savunma Sanayi'nin en önemli envanterlerinden yerli ve milli Akıncı'nın yapımında görevli performans ve analiz mühendislerinin takım liderliğini yaptığı öğrenildi.

Kesekçi'nin, Akıncı'nın yapım aşamasını anlatan belgeselde de Selçuk Bayraktar ile birlikte rol aldığı, o belgeselin Nevşehir'in gururu Tarık Kesekçi başlığıyla sosyal medyada birçok kişi tarafından paylaşıldığı aktarıldı.

SELÇUK BAYRAKTAR'DAN BAŞSAĞLIĞI PAYLAŞIMI

Türkiye’nin ilk milli S/İHA Sistemi Bayraktar TB2’nin mimarı olan aynı zamanda Baykar Teknik Müdürlüğü (CTO) ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanlığı görevini Selçuk Bayraktar da bir dönem birlikte çalıştığı genç mühendis için başsağlığı mesajı paylaştı.

Bayraktar, “Vatansever, idealist, iyi, ahlaklı, şuurlu, T3 Vakfımızda yetişen ve çok sevdiğim mühendis kardeşim Tarık Kesekçi, Hakk’a yürüdü. Akıncı’da birlikte çok sabahladık. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Vatan sana minnettardır, seni çok özleyeceğim kardeşim” diye yazdı.

“DERİN BİR ÜZÜNTÜYLE ÖĞRENDİK”

Türk Telekom’un CEO’su Ümit Önal da feci kazada can veren 4 genç için başsağlığı mesajı yayınladı.

Önal, “Türk Telekom ailesinin kıymetli üyelerinden Veri Mühendisi, İnsani Yardım Vakfı İstanbul Genç İHH Başkanı Kaan Talip Tığlı'nın gönüllü arkadaşları Yusuf Taha Göktaş, Tarık Kesekçi ve Muratcan Kaya'nın, trafik kazası sonucu hayatlarını kaybettiklerini derin bir üzüntüyle öğrendik. Ebediyete intikal eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet niyaz eder, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.” dedi.

 

Bursa’da İHH gönüllüleri kaza yaptı: 4 ölü #3

 

 

Bursa’da İHH gönüllüleri kaza yaptı: 4 ölü #4

 

 

Baykar ın uçak mühendisi Tarık Kesekçi hayatını kaybetti #2

 

 

Baykar ın uçak mühendisi Tarık Kesekçi hayatını kaybetti #3

 

 

Güncellenme Tarihi : 27.11.2021 19:37

İLGİLİ HABERLER