Asayiş
  • 30.4.2010 13:13

BEHÇET OKTAY'IN ÖLÜMÜNDE 4 TANIK

ANKARA - Mahkemede kapalı olarak yapılan duruşmada, olay günü Oktay'a ilk müdahaleyi gerçekleştiren biri kadın üç ambulans görevlisinin ifadesi alındı.
Oktay'ın akrabalarının avukatlığını yapan Ülkü Gedikli, soruşturma dosyasının, önümüzdeki günlerde İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderileceğini belirterek, Adli Tıp Kurumu'nun, dosyadaki raporları ve ifadeleri değerlendireceğini söyledi.
Adli Tıp Kurumu'nun değerlendirmelerinin, daha sonra Ankara 4. Sulh Ceza Mahkemesi'ne gönderileceğini kaydeden Gedikli, mahkemenin de bir karar verilmek üzere soruşturma dosyasını, Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne ileteceğini ifade etti.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanı Behçet Oktay'ın ölümüne ilişkin soruşturmada, ''Kovuşturma yapılmasına yer olmadığına'' karar vermişti. Kararda, ''Başka birinin kastının ve katılımının bulunmadığı anlaşıldığından ve söz konusu olayın, Oktay'ın kendi eylemi sonucu meydana geldiği gerekçesiyle kovuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verildiği'' kaydedilmişti.
Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi ise yapılan itiraz üzerine ''takipsizlik'' kararını kaldırmış ve soruşturmanın genişletilmesini kararlaştırmıştı.

Güncellenme Tarihi : 24.3.2016 08:14

İLGİLİ HABERLER