Gündem
  • 30.3.2014 17:41

Bekir Bozdağ, ‘Son manşet sandıkta atılacak’

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 'Gazeteler bugüne kadar manşet atsalar, televizyonlar haber yapsalar bile son haber, son manşet sandıkta milletimiz tarafından bugün atılmış olacaktır' dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat’ın Sorgun ilçesinde Agahefendi İlköğretim Okulu’nu ziyaret ederek, sandıkları dolaştı. Bozdağ, 30 Mart yerel seçimlerinin demokrasi içerisinde demokratik bir yarış olduğunu belirterek, “Seçim kampanyası süresince liderler konuştu, adaylar konuştu, partiler konuştu, herkes konuştu. Konuşma sırası milletimizde, seçmenimizde. Vatandaşımız son sözü sandıkta söylüyor. Akşam milletimizin söyleyeceği son sözü hep beraber öğreneceğiz.

Gazeteler bugüne kadar manşet atsalar, televizyonlar haber yapsalar bile son haber, son manşet sandıkta milletimiz tarafından bugün atılmış olacaktır. Ben hayırlı olmasını diliyorum. Yozgat’ta seçim büyük bir huzur içerisinde geçiyor. Dileğim Türkiye’mizin bütün il ve ilçelerinde, beldelerinde, köylerinde seçim güvenli ve huzur içerisinde geçer. Bu demokrasi sınavından Türkiye büyük bir başarıyla çıkar. Dileğimiz, temennimiz odur. Bu bir demokrasi içerisinde demokratik bir yarıştır. Bu yarışın sağlıklı, huzurlu, güvenli ve sağlam bir şekilde yürümesi Türkiye’nin de yararınadır. Türkiye bugüne kadar seçimleri hep başarıyla yaptı. Ben inanıyorum ki 30 Mart seçimleri de Türkiye’nin yaptığı başarılı seçimlerden birisi olur. Dilerim ki Türkiye’mizin her yerinde huzur, sükun ve barış içerisinde geçer ve herhangi bir sorun olmaz. Herhangi bir üzücü hadise olmaz. Dileğimiz budur” dedi.

Katılımın oldukça yüksek olduğunu kaydeden Bakan Bozdağ, “Çünkü adayların çokluğu hem muhtar adayı, hem il genel meclis adayı, hem belediye meclis adaylarının çokluğu vatandaşımızın sandığa daha çok ilgi göstermesine yol açıyor. Tabi adaylar da seçmenlerin sandığa gitmesini teşvik ediyor. Ben birazda işin niteliğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Yerel seçim olma özelliğinin bir sonucu olduğunu düşünüyorum. Çünkü bundan önceki yerel seçimlerde de katılım her zaman üst düzeyde olmuştu. Bu demokrasimiz için sağlıklı bir işleyişin göstergesidir” diye konuştu.

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 06:28

İLGİLİ HABERLER