Spor
  • 10.2.2024 10:53

Beşiktaş iki futbolcuya 21 milyon euro bonservis ödeyecek

Beşiktaş İkinci Başkanı Hüseyin Yücel, açıklamalarda bulundu. Hüseyin Yücel, Kolombiyalı yıldız futbolcu James Rodriguez hakkında çarpıcı sözler kullandı.

Beşiktaş'tan gelen peş peşe transfer hamleleri sonrası İkinci Başkan Hüseyin Yücel suskunluğunu bozdu. Hüseyin Yücel, James Rodriguez hakkında dikkat çeken sözler kullandı.

Ernest Muci transferi hakkında konuşan Hüseyin Yücel, "Hakikaten bir söz vardır, geç olsun güç olmasın diye, çok ciddi bir yeteneği Beşiktaşımıza, ülkemize kazandırdık. Çok faydalı olacağını düşünüyorum. Ernest'e ülkemize, Beşiktaş'a hoş geldin diyorum. Katkı sağlayacağına can-ı gönülden inanıyorum. Bizim seçim öncesinden itibaren takip ettiğimiz bir oyuncuydu. Bayağıdır uğraşıyorduk. Çok fazla talibi vardı ama almayı başardık. Polonya Cumhurbaşkanı dahi sürecin içine girdi. Sayın başkana ben teşekkür ediyorum. Elimizi kolaylaştırdı oyuncunun çıkmasıyla ilgili" dedi.

Genç ve gelecek vadeden oyuncuları transfer edeceklerini belirten Hüseyin Yücel, "Bizlere inanan taraftarlarımıza selam olsun. Elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar söyledik, çöp transfer ya da son durak olarak gözüken Beşiktaş olmayacağız. Genç, vadeden oyuncuları getireceğiz, yanlış yapabiliriz, hata yapabiliriz ama asla yalan söylemeyeceğiz diye çıktık bu yola. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur" ifadelerini kullandı.

DİKKAT ÇEKEN SÖZLER!


James Rodriguez'i hiçbir zaman gündemlerine almadıklarını vurgulayan Beşiktaş İkinci Başkanı, "Bu işin bir de ekonomik tarafı var. Muci geldi, imzaları attık. Belki 2-3 sene sonra bu oyuncuyu elimizden 40-50 milyon euro'ya çıkartmak da var hayalimizde. Bu minvalde devam edeceğiz. Bu bakış açısıyla yolumuza devam edeceğiz. Sosyal medyada çok yazıldı. Rodriguez'ler falan. Asla alakamız olmadı. Allah da yolumuzu düşürmesin o tarz oyunculara, kişisel bazlı konuşmuyorum. Taraftarımız bize güvenmeye devam etsin" diye konuştu.

Transferde nokta atışı hamleler yaptıklarını belirten Hüseyin Yücel, "Artık yaza kaldı. Ama nokta atışı 2 transfer yaptığımıza inanıyorum. Yaz transferiyle ilgili de pazartesi itibariyle işe koyuluyoruz. Samet Hoca'nın çok üzerine gidiyorlar, o kadar üzerine gitmeyin. Birlikte çalışıyoruz. Ekibiz ve yola devam. Yaz transfer döneminde yine aynı mentalitede olacağız. Genç, gelecek vaat eden oyuncu, ileride Beşiktaş'a maddi ve manevi katkı sağlayacak oyunculara yöneleceğiz. Veteran takımı olmayacağız artık" açıklamasını yaptı.
Beşiktaş'ın yeni orta sahası Al-Musrati, ara transfer döneminin son gününde imzayı attı. Siyah-beyazlı kulübe geldiği için mutlu olduğunu belirten 27 yaşındaki futbolcunun transfer sürecinde yaşananlar da ortaya çıktı. İşte detaylar...

Ara transfer döneminin son gününde bombaları birer birer patlatan Beşiktaş, Ernest Muci ile birlikte Braga'dan Al-Musrati'yi de kadrosuna kattı. Siyah-beyazlı kulüp, Libyalı defansif orta saha oyuncusunu sezon sonuna kadar kiraladı. Kartal, Portekiz kulübüne bu kiralık transfer için 1 milyon euro ödedi. Ayrıca sözleşmede 27 yaşındaki futbolcunun satın alma opsiyonu da yer alıyor.

BEŞİKTAŞ BÖYLE AÇIKLADI

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada transferle ilgili, "Almoatasembellah Ali Mohamed Al-Musrati'nin transferi konusunda kulübü ve kendisi ile anlaşmaya varılmıştır. SC Braga kulübüne 2023-2024 sezonu için net 1.000.000 Avro kiralama bedeli ödenecektir. Ayrıca sözleşmedeki şartların gerçekleşmesi durumunda oyuncunun kalıcı transferi hükmü devreye girecek ve SC Braga kulübüne transfer bedeli olarak 11.000.000 Avro ödeme yapılacaktır" ifadeleri yer aldı.

"HARİKA HİSSEDİYORUM"

Kartal'ın yeni yıldızı, Beşiktaş'ın YouTube kanalına yaptığı ilk açıklamada bu transferden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Al-Musrati, "Harika hissediyorum. Burada olmak çok güzel. Harika bir kulüpte oynama fırsatı bulduğum için çok sevinçliyim. Taraftarlarımız bu sezon ve gelecek sezon mutlu etmek için her şeyimi vereceğim" sözlerini sarf etti.


"İMKÂNLARIMIZI ZORLADIK"

Beşiktaş İkinci Başkanı Hüseyin Yücel, Al-Musrati transferinde yaşanan süreci anlattı. Yücel, "Bu transfer için imkânlarımızı zorladık. Kendisine çok güveniyoruz. Mevkisinde dünyanın en iyi oyuncularından bir tanesi. Aramıza hoş geldi. Beşiktaşımıza hayırlı olsun" sözlerini sarf etti. Yücel ayrıca Beşiktaşlı taraftarlara da teşekkür etti.

Beşiktaşın Al-Musrati transferinin perde arkası Hiç düşünme, hemen git...

SERDAR SAATÇI DETAYI!

Öte yandan Al-Musrati transferinin perde arkası da ortaya çıktı. Libyalı defansif orta saha oyuncusunun ikna edilmesinde, Braga'dan takım arkadaşı olan Beşiktaş'ın eski stoperi Serdar Saatçı'nın da rol oynadığı bildirildi. Al-Musrati'nin, Serdar Saatçı'dan Beşiktaş ile alakalı bilgiler aldığı ve Serdar'ın, "Hiç düşünme, hemen git" dediği iddia edildi. Bu görüşmenin ardından Libyalı futbolcunun Beşiktaş'a 'olumlu' yanıt verdiği gelen bilgiler arasında.

Güncellenme Tarihi : 10.2.2024 11:13

İLGİLİ HABERLER