Spor
  • 10.2.2024 16:38

Beşiktaş yeni transferlerini tanıttı

Beşiktaş'ta Başkan Hasan Arat'ın katılımıyla yeni transferler Jonas Svensson, Joe Worrall, Ernest Muçi, Al-Musrati ve Yağız Karabulut ile futbolcular Semih Kılıçsoy ve Emir Yaşar için Tüpraş Stadyumu'nda imza töreni düzenlenledi.

BAŞKAN HASAN ARAT AÇIKLAMALARDA BULUNDU

"BİRLİK OLMALIYIZ"

Sportif olarak zor günler geçirdik. Yerli ve yurt dışından gelen oyuncularımızla 6 yeni sözleşme imzaladık. Camiamız zor günleri iyi bilir, kenetlenirsek bu günleri atlatırız. Rebic'in aşil tendonuna basılmasında, Muleka'nın ayağının kırılmasına yakın aldığı darbede, Semih'in suratına yumruk yemesinde birlik olmalıyız.

"RAHMİ KOÇ'A ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ"

“Bu dönemde, camiamızın en eski üyesi ve Beşiktaş aşığı, onursal başkanımız Süleyman Seba'nın eski dostu Rahmi Koç kulübümüzü ziyaret etti. Hem kutlama hem hatır sormaydı. Biz 'efsane geri dönsün, camiamız istiyor' dedik. Beko bize uğurlu geliyor dedik. Rahmi Koç'a Seba'nın yanında özel bir köşe yaptık müzemizde. Son transferlerden bir gün önce Rahmi Koç'un talimatıyla özel bir anlaşma yaptık. Beşiktaş, Beko sponsorluğunda toplamda 17 kupa kazanarak Beşiktaş taraftarının gönlüne girdi. Sayın Koç'a Beşiktaş camiası olarak çok teşekkür ediyoruz.”

Beşiktaş'ın yeni transferi Muci Beşiktaş'ta 23 numaralı formayı giyecek.

"MUÇİ AÇIKLAMASI"

“Muçi, sen Beşiktaşlıların çok sevdiği ve güvendiği bir oyuncu olacaksın. Santos hocam ve Samet hocam seni çok istiyordu. Beşiktaş'a, evine hoş geldin. Boynundaki kartal dövmesi kaderin bir cilvesidir. Varşova'nın değerli başkanı Darius ile değerli dostluğumuz, çeşitli vesilelerle Polonya cumhurbaşkanının bizi tanıması... Bizi kırmadılar. Bu iş çok geniş ve anlamlı bir anlaşma oldu. Menajeri Dino, 'Bu işin olma ihtimali yok' diyordu. Hüseyin Yücel, 'Bu iş olacak' dedi.”

YÜCEL: "BAŞKANA TEŞEKKÜR EDERİM"

Beşiktaş İkinci Başkanı Hüseyin Yücel: Başkanımız Hasan Arat, Ernest Muçi transferinde Polonya Cumhurbaşkanı'nı devreye sokmasa bu transferi bitiremezdik. Allah var, hiç yalan söylemeyelim. Bir Beşiktaş taraftarı olarak çok teşekkür ediyorum.

"HOCAMIZ 2 OYUNCU İSTEDİ! İKİSİ DE BURADA"

"Samet hocam, Santos'a 80'e yakın oyuncu gösterdi. 2 kişi istedi, o 2 kişi bugün burada. Dino ile birlikte Boşnak arkadaşım Haris de sabaha kadar bizimleydi."

ERNEST MUÇİ: MUTLUYUM!

"Takımla ve takım arkadaşlarımla tanıştım. Çokça dostane bir şekilde karşılandığım için mutluyum. Hocamız görev verirse oynamaya hazırım."

Son dakika | Beşiktaş yeni transferler için imza töreni düzenledi

"MUSRATI İÇİN GELMEZ DEDİLER"

Al-Musrati için "Beşiktaş'a gelmez" dediler. Geleceğini, Beşiktaş'ın çok büyük bir kulüp olduğunu söyledik. Beşiktaş için çok önemli bir transferdi. Braga’nın da ortağı olan yakın arkadaşım PSG Başkanı Nasser Al-Khelaifi bu transferde bize yardımcı oldu. Al-Musrati, benim oğlumdan iki yaş küçük. Karısı şu anda hamile ve dün gece onu bırakıp geldi çünkü ❝Ben Beşiktaş'a gelmek istiyorum"

NUSRATI : HER ŞEYİMİ VERECEĞİM!

“Büyük geçmişi olan bir kulübe geldim. Beşiktaş'a her şeyimi vereceğim. Başkanımıza teşekkür ediyorum. Beni buraya getirerek harika bir iş yaptılar.”

JOE WORRAL: BURAYA GELMEK KOLAY TERCİH OLDU

“Sıcak karşılamanızdan dolayı teşekkür ediyorum. Çok dostça karşılandım. Tutkulu taraftarımızın önünde oynayacak olmaktan çok mutluyum. Buraya gelmek kolay bir tercih oldu benim için. Saha içinde bir lider olmaya çalışacağım. Beşiktaş'la çok uyumluyuz. Cennette gerçekleşen bir evlilik gibi bakıyorum”

SVENSSON: ÇOK MUTLUYUM

Türkçe konuşan Svensson "Herkese merhaba. Biraz Türkçe öğrendim. Bir ay önce imza attım. İlk ayım çok güzel geçti. Çok mutluyum. Beşiktaş güzel bir kulüp. İnşallah her şey güzel olacak." şeklinde konuştu…

ARAT: BEŞİKTAŞ EFSANESİ OLACAKSIN!

"Semih Kılıçsoy 2016'da, daha 10 yaşındayken Arnavutköy'den Beşiktaş'a geldi. Beşiktaş'ın Avrupa kupalarında gol atan en genç oyuncusu bugün yanımızda. Santos hocamızın güvendiği ve yerine kimseyi istemediği Semih ile beraberiz. Sen bir Beşiktaş efsanesi olacaksın. Samet hocamızın ve Santos hocamızın sözlerinden sakın ayrılma. İnşallah Avrupa Şampiyonası'nda seni izleyeceğiz."

SEMİH KILIÇSOY: DÜNYANIN EN BÜYÜK KULÜBÜ

Kariyerle alakalı bir düşüncem yok. Buradaki mutluluğum önemli. Hayalini kurduğum şeyleri yaşıyorum. Dünyanın en büyük kulübünde oynuyorum.

SAMET AYBABA: SEMİH TAM DONANIMLI OLACAK!

"Semih'in ne kadar değerli olduğunu önce ben, sonra herkes anladı. Sözleşmesinde hiçbir şart yok. O bizim 2028'e kadar oyuncumuz. Bizimle her konuşmasında 'Beşiktaş dünyanın en iyi markası' diyor. Böyle devam ettiği sürece kariyerini iyi yönetecektir. Ona bir stilist bulduk, diksiyon dersi aldırıyoruz, İngilizce dersi aldırıyoruz. Tam donanımlı olacak. Buradan giden arkadaşları iyi hatırlayın. Kaderi neyse o olacak."

Güncellenme Tarihi : 10.2.2024 16:39

İLGİLİ HABERLER