Spor
  • 15.4.2024 12:00

Beşiktaş'a 12 milyon euroluk Musrati kazığı

Beşiktaş'ta Al Musrati neden oynamıyor? İşte gerçekler...

Portekiz ekibi Braga’dan 12 milyon Euro bonservis bedeliyle alınan ve kulüp tarihinin en pahalı transferi olarak kayıtlara geçen Al Musrati’nin yedek kalmasındaki sır perdesi aralandı. Başakşehir maçında sonradan oyuan giren, Samsun karşısında hiç süre alamayan Libyalı orta saha hakkındaki gerçeklere FANATİK ulaştı.

Beşiktaş, transfer çalışmalarının son gününde Legia Varşova'dan Ernest Muçi ve Portekiz ekibi Braga'dan Al Musrati'yi renklerine bağlamıştı. Kara Kartal, Musrati için 12 milyon Euro ödemiş ve kulüp tarihinin en pahalı transferini gerçekleştirmişti. Muçi için de 10 milyon Euro'ya el sıkışılmış, Arnavut 10 numara da kulübün en pahalı 2. imzası olarak tarihe geçmişti.

İki maçta toplam 19 dakika...

Muçi performansıyla kısa sürede beğeni kazansa da Al Musrati camiada soru işareti yarattı. Libyalı oyuncuyu, Fernando Santos, Başakşehir karşısında 71. dakikada oyuna almış, Samsunspor mücadelesinde ise tecrübeli isme hiç süre vermemişti. Yaşananlar sonrasında ise kamuoyunda, 'Musrati neden oynamıyor?' sorusu sorulmaya başlanmıştı.

'Çevre kontrolü yok'

28 yaşındaki oyuncu hakkındaki gerçeklere FANATİK ulaştı. ı. Normalde Fernando Santos’un, Libyalı oyuncunun transferine, “Kendisini iyi tanıyorum. Çevre kontrolü yok. Oyunu iki yönlü oynama özelliğine sahip değil” sözleriyle karşı çıktığı ancak buna rağmen alınmasına tepki olarak 28 yaşındaki oyuncuyu yedeğe çektiği bildirildi.

Topraktepe, Musrati'yi 11 düşünüyor

Santos'un ayrılmasıyla birlikte deneyimli orta sahanın geleceği merak ediliyor. Sezonun kalan bölümünde Beşiktaş'ı çalıştıracak olan Serdar Topraktepe'nin, yıldız oyuncuyu 11'de oynatması bekleniyor.

Güncellenme Tarihi : 15.4.2024 12:02

İLGİLİ HABERLER