Spor
  • 6.12.2023 10:10

Beşiktaş'ın yeni Başkanı Hasan Arat Yahudi Soros'un adamı çıktı

Beşiktaş’ın yeni başkanı Hasan Arat, Soros destekli TESEV’in kurucu üyesiymiş

Beşiktaş Kulübü başkanlığına seçilen Hasan Arat'ın Soros destekli TESEV'in kurucu üyesi olduğu ortaya çıktı.

VERYANSIN TV

Beşiktaş Kulübünün olağanüstü genel kurulunda Hasan Arat, rakibi Serdal Adalı’yı geride bırakarak başkanlığa seçildi.

Siyah-beyazlı kulübün 35. başkanı olan Hasan Arat’ın başarılı olup olmayacağını tartışırken, Arat hakkında dikkat çeken bir bilgiye ulaşıldı.

Hasan Arat’ın Soros’un kurucusu olduğu Açık Toplum Vakfı’nın finanse ettiği Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı’nın (TESEV) kurucu üyesi olduğu ortaya çıktı.

https://cdn.veryansintv.com/2023/12/05/hasann.jpg

TESEV’in kurucu üyeler listesinde Arat’ın 25. sırada olduğu görülüyor.

Gayrimenkul yatırım ve geliştirme şirketi olan Novo Invest’in ortağı ve yönetim kurulu başkanı olan Arat,  Londra ve İstanbul merkezli kurumsal finansman danışmanlık firması olan Dome Group’un da kurucusu ve ortağı. Arat aynı zamanda Beymen Group’un ise yönetim kurulu başkan yardımcısı.

TESEV KİMDİR?

1994 yılında kurulan TESEV’i, ABD’li spekülatör George Soros’un kurucusu olduğu Açık Toplum Vakfı finanse ediyor. Turuncu devrimler organizatörü Soros’un Türkiye şubesi gibi çalışan TESEV kurulduğundan bu yana tepki çeken raporlar hazırladı. TESEV’in yönetim kurulunda ve yazar kadrosunda yer alan isimler; açılım sürecini savunan, ana dilde eğitim talebinde bulunan, Avrupa Yerel Yönetim Özerklik Şartı’nın kaldırılmasını isteyen ve “Türk Milleti” kavramının Anayasa’dan çıkarılması gerektiğini savunan yazılarıyla sık sık gündeme geliyor.

 

Güncellenme Tarihi : 6.12.2023 10:19

İLGİLİ HABERLER