Gündem
  • 21.6.2024 17:08

Bir askerimiz şehit oldu!

MSB'den yapılan açıklamaya göre; Pençe-Kilit bölgesindeki çatışmada Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz şehit oldu. Çatışmada 3 teröristin öldürüldüğünü kaydeden Bakanlık, bölgede operasyonların devam ettiğini belirtti.

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinden acı haber geldi.

ŞEHİDİMİZ VAR!

Milli Savunma Bakanlığı, 21 Haziran (bugün) tarihinde bölücü terör örgütü mensupları ile girilen çatışmada, Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz'un şehit düştüğünü açıkladı.

3 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Bakanlığın yaptığı açıklamada, bölgedeki operasyonların devam ettiği kaydedilirken; çatışmada 3 hain teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. 

MSB'nin açıklaması şu şekilde;

"Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 21 Haziran 2024 tarihinde, arama tarama faaliyeti sırasında bölücü terör örgütü mensupları ile sağlanan temasta kahraman silah arkadaşımız Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz şehit olmuştur. Temas esnasında 3 terörist etkisiz hale getirilmiş, bölgede operasyonlara devam edilmektedir."

"Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

BAKAN GÜLER'DEN TAZİYE MESAJI

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler de şehit Mehmet Ali Horoz için taziye mesajı yayımladı. Güler mesajında, "Kahraman silah arkadaşımız, 21 Haziran 2024 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim" ifadelerini kullandı.

ACI HABER AİLEYE ULAŞTI

Şehit Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz'un Hasancıklı Mahallesi’nde oturan babası Kalender ile annesi Ayşe Horoz’a acı haber, yetkililer tarafından verildi. Aile, bekar olan oğullarının şehadet haberiyle gözyaşlarına boğuldu. Haberi duyan şehidin akrabaları ve komşuları da eve akın etti. Şehit evine ve bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı.

5 kardeşi bulunan şehit Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz, Kahramanmaraş’ta düzenlenecek askeri törenle son yolculuğuna uğurlanacak. 

Güncellenme Tarihi : 21.6.2024 17:09

İLGİLİ HABERLER