Gündem
  • 26.4.2023 21:30

Bir şok da İmamoğlu'na.. Gaziantep'de ilgi görmedi

İmamoğlu mitingi havadan böyle görüntülendi, boşluklar dikkat çekti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Gaziantep mitingi havadan görğntülenitken, 5 bin metrekarelik alanın boşluğu dikkat çekti.

Resim

Kalealtı'nda tur otobüslerin konakladığı küçük alanda, ön tarafın dolduğu,  ancak sarkan tarafların boş olduğu gözlendi.
Morali bozulan İmamoğlu, konuşmasını kısa tutup partililerle sohbeti yeğledi..

Resim

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI
 

Gaziantep Valiliği'nden yapılan açıklamada "Bazı basın mecralarında İmamoğlu'nun Gaziantep'te yapacağı mitingin Vali Davut Gül tarafından yasaklandığına yönelik haberler üzerine açıklama ihtiyacının oluştuğu" kaydedildi.

Resim

"2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin 3. maddesi gereğince açık yer toplantı alanları ve yürüyüş güzergahlarının, ilgililerin görüşleri alınarak her yıl ocak ayında valilik tarafından belirlendiği" ifade edilen açıklamada şöyle denildi:

"2023 yılında 18.01.2023 tarihli olur ile açık yer toplanma alanı olarak Çakmak Mahallesi Tur Otobüsleri Park Alanı belirlenmiş ve Valiliğimiz resmi internet sitesinde ilan edilerek basına duyurulmuş ve tüm siyasi partilere tebliğ edilmiştir. Valiliğimiz hiçbir siyasi partinin miting yapmasını yasaklamamıştır. Mevcut yasal çerçevede bütün siyasi partilere daha önceden mevzuat gereği belirlenen alan tahsis edilmekte ve güvenlikleri sağlanmaktadır."

Güncellenme Tarihi : 26.4.2023 21:39

İLGİLİ HABERLER