Asayiş
  • 16.9.2023 16:41

Bolu, Ankara, İzmir ve Adana'daki yangınlar büyüyor

Bolu'nun Gerede ilçesinde çıkan orman yangını söndürülmeye çalışılırken, peş peşe Ankara, İzmir ve Adana'dan da orman yangını haberi geldi. Kızılcahamam, Menderes ve Kozan ilçesindeki yangınlara ekiplerin müdahaleleri sürüyor.

İlk yangın haberi Bolu'dan geldi
Bolu'nun Gerede ilçesinde Gerede-Ankara yolu Aktaş bölgesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye itfaiye ve orman işletme müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Ekiplerin, yangını söndürme çalışmaları devam ediyor. Öte yandan yangın nedeniyle oluşan yoğun duman, Gerede merkezden de görülebiliyor. Yangın rüzgarın etkisiyle büyüyor.

 

Adana'da orman yangını
Adana'nın Kozan ilçesi Kalkumaç Mahallesi'ndeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye 4 helikopter, 2 uçak 10 arazöz ile çok sayıda ekip sevk edildi. Ekipler, havadan ve karadan müdahaleyle yangını kontrol altına almaya çalışıyor.

 

Ankara'da Meşeler Yaylası yanıyor
Ankara'nın Kızılcahamam ilçesi Meşeler yaylası mevkiinde orman yangını çıktı. Yangın rüzgarın etkisiyle büyüyor. Yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

 

İzmir'de Menderes ilçesinde yangın
İzmir'in Menderes ilçesi Keler Mahallesi'ndeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 6 uçak, 10 helikopter, 23 arazöz, 6 su ikmal, 7 dozer sevk edildi. Ekiplerin yangını kontrol altına alma çalışmaları sürüyor.

Güncellenme Tarihi : 16.9.2023 22:22

İLGİLİ HABERLER