Asayiş
  • 31.8.2023 14:47

Börekçi komşu esnafın kızını kaçırdı! 3 yaşındaki çocuğun fidye kabusu

İstanbul Ataköy'de önceki akşam S.C. adlı 3 yaşındaki kız çocuğu fidyeciler tarafından kaçırıldı. Minik kızın bakıcısını darp edip elinden alarak kaçan 3 şüpheli, henüz parayı isteyemeden 7 saat sonra Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekiplerince yapılan operasyonla Kağıthane'de saklandıkları evde yakalandı. S., kafe işletmecisi olan ailesine kavuşurken yakalanan şüpheliler işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheliler arasında, ailenin sahip olduğu kafenin karşısında börekçisi bulunan Cevher K.'nın olduğu öğrenildi. Cevher K. ifadesinde; "Planı ben yaptım borçlarımdan dolayı fidye için kaçırdım" dediği iddia edildi.

İstanbul Bakırköy'e bağlı Ataköy'de önceki gün akşam saat 19.30 sıralarında akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Ataköy 5. Kısım çarşı mevkiinde bakıcısı tarafından anne ve babasının sahibi olduğu ve bulunduğu kafeye götürülen 3 yaşındaki Su Ç., fidyeciler tarafından bakıcısı dövülüp elinden alınarak kaçırıldı.İddiaya göre anne B.C. çocuğuyla kafede bir süre vakit geçirdikten sonra bakıcısı Ruqsat J. ile eve gönderdi. Bir süre sonra telefonla arayan bakıcı beni dövüp kızı kaçırdılar dedi.

Anne B.C. ve baba O. C., gözyaşları içerisinde soluğu karakolda aldı. Polis ekipleri olaya ilişkin çalışmalara başladı. Bakıcı Ruqsat J. ifadesinde maskeli bir adam geldi kafama sert bir cisimle vurdu çocuğu kucağımdan alıp kaçırdı dedi.

Börekçi komşu esnafın kızını kaçırdı! 3 yaşındaki çocuğun fidye kabusu: 7 saat sonra…OPERASYONLA YAKALANDILAR
Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri küçük kızı kurtarmak için tam bir seferberlik başlattı. 9 ayrı adrese baskın yapan ekipler süphelileri operasyonla Kağıthane'de bir evde yakaladı.

Güncellenme Tarihi : 31.8.2023 14:48

İLGİLİ HABERLER