Gündem
  • 28.2.2022 20:45

Bülent Arınç açıktan Erdoğan'ı hedef aldı

Bülent Arınç, Erdoğan'ı hedef aldı! "Birileri ben ekonomistim diyor, bende..."

Bülent Arınç, Konya’da gerçekleştirilen genç hukukçular buluşmasında yaptığı açıklamasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı. Bülent Arınç, "Birileri ben ekonomistim diyor, bende kendime iyi bir hukukçuyum diyorum. Ama lafı gelmişken söyleyeyim, hukuk fakültesini bitirmek hukukçu olmak için yeterli değildir. Hukuk bir misyondur, yani ölçüsü olan bir şeydir." dedi.

TBMM eski Başkanı Bülent Arınç Konya’da gerçekleştirilen genç hukukçular buluşmasına katıldı.

Genç hukukçuların sorularını yanıtlayan Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı. İşsizlik ve ekonomi konusunda değerlendirmelerde bulunan Bülent Arınç, "Birileri ben ekonomistim diyor, bende kendime iyi bir hukukçuyum diyorum. Ama lafı gelmişken söyleyeyim, hukuk fakültesini bitirmek hukukçu olmak için yeterli değildir. Hukuk bir misyondur, yani ölçüsü olan bir şeydir." ifadelerini kullandı.

"BİRİLERİ BEN EKONOMİSTİM DİYOR"
Milli Gazete'nin aktardığına göre iyi bir hukukçu olmak için hukuk fakültesini bitirmenin yetersiz olduğunu vurgulayan Bülent Arınç "Siyasetin dili nezakettir. Siyasetin dili geneli kucaklamaktır. Siyasette şiddetin dilini kullanamazsınız. Şiddetin dili tehdittir, hakarettir, kötülemektir. Birileri ben ekonomistim diyor, bende kendime iyi bir hukukçuyum diyorum. Ama lafı gelmişken söyleyeyim, hukuk fakültesini bitirmek hukukçu olmak için yeterli değildir. Televizyon programlarında öyle soytarı adamlar izliyorum ki ben altında profesör yazıyor, hukukçu yazıyor. Hukuk bir misyondur, yani ölçüsü olan bir şeydir." dedi.

Güncellenme Tarihi : 28.2.2022 20:50

İLGİLİ HABERLER