Gündem
  • 28.1.2023 13:54

Bursa'daki 4 ölümlü aile katliamının görüntüleri ortaya çıktı

Bursa’da korkunç olay: Miras kavgasında annesini, iki ağabeyi ve eşini katletti!

Bursa Orhangazi'de, polis memuru Adem Ergüner, miras nedeniyle aralarında tartışma çıkan annesi Bedriye Ergüner, eşi Fatma Ergüner ve abisi Remzi ve Mehmet Ergüner'i beylik tabancasıyla vurarak öldürdü.

Olay, Orhangazi ilçesi Gölyolu Çamlık mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Bingöl Genç İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çevik Kuvvet Büro Amirliği'nde görevli polis memuru Adem Ergüner, izin alarak ailesinin yaşadığı Orhangazi ilçesine geldi. Adem Ergüner, daha önceden ailesiyle aralasında miras yüzünden husumet bulunurken yeniden tartışmaya başladı.

MİRAS KAVGASINDA AİLESİNDEN 4 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ

Tartışma kısa sürede büyürken Adem Ergüner beylik tabancasıyla annesi Bedriye Ergüner, abisi Remzi Ergüner, eşi Fatma Ergüner ve diğer abisi Mehmet Ergüner'i tabancayla vurarak yaraladı. Adem Ergüner olay yerinden kaçarken sesleri duyan vatandaşlar durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptığı kontrollerde   Bedriye Ergüner, abisi Remzi Ergüner, eşi Fatma Ergüner'in hayatını kaybettiğini belirlerken, Mehmet Ergüner de olay yerinde yapılan ilk müdahalesinin ardından Orhangazi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

 

Ağabeyi Mehmet Ergüner yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

KATİL ZANLISI YAKALANARAK GÖZALTINA ALINDI

Zanlı, Adem Ergüner kaçtıktan kısa bir süre sonra Orhangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.

KISA SÜRE ÖNCE MUŞ'TAN BURSA'YA TAŞINMIŞLAR

Ailenin Muş'tan bir süre önce Bursa'nın Orhangazi ilçesine geldiği öğrenildi. Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

AİLESİNİ KONUŞMAK İÇİN PİKNİK ALANINA ÇAĞIRMIŞ

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde annesi, ağabeyleri ve yengesini öldüren polis memuru Adem Ergüner’in, olay öncesine ait güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı. Ağabeyi Mehmet Ergüner’i (40) konuşmak için İznik Gölü çevresindeki piknik alanına çağıran Adem Ergüner’in cinayetlerden dakikalar önce otomobiliyle olay yerine geldiği görüldü.

BİR SÜRE ÇEVRE KONTROLÜ YAPTI

Çevredeki bir düğün salonunun güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, gri renkli otomobille olay yerine gelen Ergüner’in araçtan inerek bir süre çevrede dolaştığı, daha sonra tekrar otomobiline döndüğü görüldü.

AĞABEYİNİ OTOMOBİLDE, DİĞER AKRABALARINI PİKNİK ALANINDA VURDU

Mehmet Ergüner’in annesi Bedriye Ergüner (67) ile birlikte 16 VZ 660 plakalı otomobiliyle, Remzi Ergüner’in (45) ise eşi Fatma Ergüner (39) ile birlikte 16 CAP 86 plakalı otomobiliyle olay yerine geldiği belirlendi.

AĞABEYİNİ ARACINDA VURDU

Mehmet Ergüner’in, polis memuru kardeşi tarafından aracının içinde vurulduğu, olaya engel olmak için otomobilden inen Bedriye, Remzi ve Fatma Ergüner’in ise Adem Ergüner tarafından piknik alanındaki yolda vurulduğu tespit edildi.

OTOMOBİLİYLE OLAY YERİNDEN KAÇTI

Adem Ergüner’in cinayetlerin ardından otomobiliyle olay yerinden kaçması da güvenlik kamerasına yansıdı. Kurşunların isabet ettiği ve içerisinin kanlar içerisinde olduğu görülen Mehmet Ergüner’e ait otomobil ile Remzi Ergüner’e ait otomobil, polis ekiplerinin incelemelerinin ardından çekici yardımıyla olay yerinden kaldırıldı.

2 ÇOCUK BABASI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan Mehmet ve Remzi Ergüner kardeşlerin 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Güncellenme Tarihi : 29.1.2023 23:52

İLGİLİ HABERLER