Asayiş
  • 30.9.2017 13:17

Cami hırsızı namazda

Camideki çanta hırsızlığı kamerada

İstanbul Avcılar’da bir kişi hırsızlık yapmak için girdiği camide öğle namazı kılar gibi yaptıktan sonra camide namaz kılan vatandaşın çantasını çaldı. O anlar saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

Hırsızlık olayı önceki gün öğle saatlerinde Avcılar Merkez Mahallesi’nde bulunan bir camide meydana geldi. Öğle namazı kılmak için camiye gelen Cumhur Tevfik Kızılay elindeki çantasını cami içerisinde ahşap sehpanın üzerine koydu. Daha önceden içeri giren hırsız da cemaatle birlikte namaz kılmaya başladı. Cemaatle birlikte 4 rekat namaz kılar gibi yapan hırsız daha sonra camiden çıkarken sehpa üzerindeki çantayı fark etti. Geri dönen hırsız arka tarafa geçerek bir süre daha namaz kıldıktan sonra çantayı alarak kayıplara karıştı.

"Bizimle beraber namaz kılmış"

Öğle namazını kılmak için camiye geldiğini ve bu hırsızlık olayını yaşadığını söyleyen Cumhur Tevfik Kızılay, "Namazımızı kıldıktan sonra 2 rekat da sünnetimizi kıldığımız sırada hırsız aynı kendi çantası gibi alıyor ve dışarı çıkıyor. Namazım bittikten sonra tekrar çantamın yanına gittiğimde baktım çantam yok. Çantamı göremeyince gittim imam efendiyle konuştum. Beraber kamera kayıtlarını inceledik. Her şey zaten kamera kayıtlarında bariz ortada. Çantada elektronik eşyalarım vardı, giysilerim vardı. Camide yapıyor bir de bunu bizimle birlikte 4 rekat sünneti kılmış sonra farzı da bizimle beraber kılmış" diye konuştu.

Hırsız kamerada

Hırsızlık olayı saniye saniye caminin güvenlik kameralarına yansıdı. Güvenlik kamera görüntülerinde namaz kılmak için camiye gelen vatandaş çantasını sehpa üzerine koyduğu görülüyor. İçeri giren hırsız namaz kılar gibi yaptıktan sonra çantayı alarak camiden çıkıyor.

İLGİLİ HABERLER