Spor
  • 29.11.2023 19:07

Caner Erkin'den 'gizli fon' açıklaması: Riskli yatırım yapmam

Eyüpspor'da futbol yaşamını sürdüren Caner Erkin, Arda Turan ve Emre Belözoğlu gibi futbol dünyasının önde gelen isimlerinin dolandırılmasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Futbol dünyasını sarsan dolandırıcılık olayı gündeme bomba gibi düştü.

Denizbank'nın eski şube müdürü olan Seçil Erzan, yüksek kar getirisi bulunan güvenilir bir fon olduğunu ve Fatih Terim gibi isimlerin de bu fona dahil olduğunu söyleyerek aralarında tanınmış futbolcular Arda Turan, Fernando Muslera, Emre Belözoğlu ve Selçuk İnan’ın da bulunduğu 18 kişiyi yaklaşık 25 milyon dolar ile 7 milyon 384 bin lira dolandırdı.

Olayın ortaya çıkmasının ardından skandallar peş peşe gelirken ünlü isimler mahkemenin yolunu tuttu.

"Hepsinin adına çok üzgünüm"

Eski ünlü futbolcuların kaptırdığı paraların ardından Arda Turan'ın çalıştırdığı Eyüpspor'da top koşturan Caner Erkin'den dikkat çeken bir açıklama geldi.

Erkin, aralarında Emre Belözoğlu ve Arda Turan gibi futbol dünyasının yıldızlarının da bulunduğu birçok meslektaşının 'yüksek karlı gizli fon' vaadiyle dolandırılması hakkında konuştu.

"Ben paramı gayrimenkule yatırıyorum"

35 yaşındaki futbolcu şu açıklamada bulundu:

Hepsinin adına çok üzgünüm. Ben yatırımlarımı daha çok kira getirisi olan yerler için seçiyorum. Sonuçta parayı kolay kazanmıyoruz, ter döküyoruz. Benim yatırımlarım daha çok gayrimenkul üzerine oluyor. Riskli yatırımlardan uzak duruyorum.

Güncellenme Tarihi : 29.11.2023 19:09

İLGİLİ HABERLER