Asayiş
  • 30.5.2018 09:47

Cani anne evladını bu fotoğraf için katletmiş!

KKTC'de 7 yaşındaki oğlunu 17 bıçak darbesiyle öldüren Bilge Lord Kunduracı'nın cinayeti eşinin sosyal medyadan paylaştığı bir fotoğraf nedeniyle işlediği ortaya çıktı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde (KKTC) oğlu Ercan Kaya Kunduracı’yı (7) evde 17 bıçak darbesiyle öldüren Bilge Lord Kunduracı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Boşanma aşamasında olan Kunduracı’nın sorgusunda, eşinin sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta ’Mutlu aile pozu’ notuyla paylaştığı yukarıdaki fotoğraf nedeniyle, oğlunun kendisinden alınacağını düşünüp endişeye kapılarak cinayeti işlediğini söylediği belirtildi.


Başkent Lefkoşa’ya bağlı Gönyeli’de Atatürk Caddesi üzerinde bir binada oturan Bilge Lord Kunduracı, 3 gün önce oğlu Ercan Kaya’yı uyurken 17 bıçak darbesiyle öldürdü. Eşinin bir arkadaşına wathsapp üzerinden mesaj atıp cinayeti itiraf etti. Bilge Lord Kunduracı, daha sonra bıçakla boğazını ve bileklerini keserek intihara kalkıştı.

BABASI GÖRÜNCE KALP KRİZİNDEN ÖLDÜ 

Bilge Lord Kunduracı’nın babası Tahir Lord (64) da olayı haber alıp geldiği evde, gördüğü manzara karşısında üzüntüden kendisini dışarı attı. Kalp krizi geçirip binanın merdivenlerinden yuvarlanan Tahir Lord da hastanede yaşamını yitirdi.

MAHKEMECE TUTUKLANDI

Önce hastanede tedavisi yapılan, ardından gözaltına alınan Bilge Lord Kunduracı, polisteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

CİNAYETİN NEDENİ ’MUTLU AİLE FOTOĞRAFI’ İDDİASI

Bilge Lord Kunduracı ifadesinde, cinayeti, boşanma aşamasında olduğu polis memuru olan eşi Ercan Kunduracı’nın sosyal medya üzerinden paylaştığı fotoğraflar nedeniyle işlediğini öne sürdü.

Bilge Lord Kunduracı, eşinin kapak fotoğrafı olarak kullandığı mutlu aile fotoğrafının ardından profil fotoğrafı olarak da kucağında oğluyla çekindiği fotoğrafı ekleyince paniği kapıldığını söylediği ifade edildi. Boşanınca oğlunu kendisinden alacaklarını düşündüğünü belirten Kunduracı’nın kendisini kaybedip, oğlunu öldürdüğünü itiraf ettiği kaydedildi.

Güncellenme Tarihi : 30.5.2018 12:09

İLGİLİ HABERLER