Dünya
  • 17.9.2023 14:00

Çeçen lider Kadirov komada! Putin'in en güvendiği isimdi

İstihbarat rapor yayınladı: Çeçen lider Kadirov komada! Putin'in en güvendiği isimlerin başında geliyordu
Ukrayna savaşında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in en güvendiği isimlerden biri haline gelen Çeçen lider Ramzan Kadirov ile ilgili olarak dikkat çeken bir rapor yayınlandı. Sağlık durumu kötüye giden Kadirov'un böbreklerindeki rahatsızlığın nüksettiği ve şu anda komada olduğu iddia edildi.

İstihbarat raporu: Çeçen lider Kadirov’un sağlık durumu kötü

Ukrayna istihbaratı, Çeçen lider Ramzan Kadirov hakkında dikkat çekici bir rapor yayınladı. Raporda Kadirov'un böbreklerindeki rahatsızlık nedeniyle komaya girdiği iddia edildi. Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in en güvendiği isimlerden biri haline gelen Kadirov'un sağlık durumunun kötüye gittiği iddia edildi. Raporda Kadirov'un komaya girdiği ve böbreklerinde rahatsızlık olduğu belirtildi.

"Hastalığı nüksetmiş durumda"
Kadirov'un aceleyle Moskova'dan Çeçenistan'a götürüldüğü ve burada tedavi altına alındığı kaydedilirken hastalığının da sürekli nüksettiği açıklandı. Ukrayna istihbaratı sözcüsü Andrey Yusov, "Kadirov'un sağlık durumunun çok ağır olduğuna dair bilgi var. Birkaç gündür hastalığı nüksetmiş durumda ve durumu ağır" dedi.

Yüzünün şiştiğine vurgu yaptılar
Son aylarda Kadirov'un bazı sağlık sorunları yaşadığına dikkat çeken uzmanlar, Kadirov'un hızla kilo aldığına ve yüzünün de şiştiğine vurgu yaptı. Mart ayında Kadirov'un hastalandığı ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden doktorların tedavi ettiği de öne sürülmüştü

Putin için ölmeye hazırım diyordu

Çeçen lider Kadirov: Putin için ölmeye hazırım

Çeçen lider Kadirov Rusya zorlandıkça çıldırıyor: Putin için ölmeye hazırım

Çeçenistan'ın geçmişteki. mücadelesinde Rusya ile anlaşan Çeçen Cumhuriyeti'nin ilk cumhurbaşkanı Ahmet Abdülhamidoviç Kadirov'un oğlu olan Ramazan Kadirov, Putin'e bağlılığını sürdürmeye devam ediyor. Ukrayna'ya asker gönderen Kadirov, "Sizin için ölmeye hazırım" dedi.

Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e seslenerek, "Sizin için ölmeye hazırım" dedi.

Güncellenme Tarihi : 17.9.2023 13:22

İLGİLİ HABERLER