Gündem
  • 29.11.2012 15:19

Cenazede cemaati bozan olay!..

Bodrum'da kılınan bir cenaze namazı sırasında komşusuna "hakkını helal etmeyen" Tahir Bice, ölen kişinin yakınları tarafından tartaklanmak istendi. 

48 yaşındaki Tahir Bice, Gökçebel mevkiinde üç yıl önce astım hastalarının tedavisinde iyi geldiğine inanılan yeşil yumurta üretmek için iki dönüm arazi üzerine Ekolojik Yumurta Çiftliği kurdu.

Bice, bu yıl Haziran ayında çiftlikte bulunan tavuk ve ördeklerinin komşusu emekli sağlık memuru Osman Dağar tarafından zehirlenerek telef edildiğini iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.
 

Savcılık soruşturması ve iki komşu arasındaki husumet sürerken, Osman Dağar yaşamını yitirdi.

Komşusunun öldüğünü ve cenazesinin de Yemiş Camisi’nden kaldırılacağını öğrenen Tahir Bice, farklı bir şekilde tepkisini dile getirdi.

'İTİRAZIM VAR, MERHUMU İYİ BİLMEM'
Osman Dağar’ın tabutunun musalla taşına konmasından sonra imamın cenaze namazın nasıl kılınacağını anlatıp “Merhumu nasıl bilirdiniz? Hakkınızı helal ediyor musunuz? diye sorması üzerine, cemaat arasında saf tutan Tahir Bice, umulmadık bir yanıt verdi.

Tahir Bice, elini havaya kaldırarak, “İtirazım var. Ben merhumu iyi bilmem. Hakkımı helal etmiyorum. Çünkü benim, kanserli karımın ve üç çocuğumun rızkını elde ettiğim, 600'e yakın tavuk ve ördeğimi zehirleyerek öldürdü. Defalarca kendisine gidip, ’Komşumsun Osman Amca, gel şu borcunu öde, helalleşelim’ dedim. Çocuklarına da söyledim. Kimse beni ciddiye almadığı gibi elimdeki diğer hayvanlarımı da zehirlemekle tehdit ettiler. Haklarımı helal etmiyorum. Helal olmasın’’ diye bağırdı. Ardından da saftan çıkarak kenara çekildi ve cenaze namazını kılmadı.

ZABITALAR ARAYA GİRDİ
İmamın cenaze namazını bitirmesinin ardından cemaat, tabutu alıp cami arkasındaki mezarlığa yönelirken, Dağar'ın bazı yakınları da Tahir Bice'nin üzerine yürüyerek yakasından tutup tartaklamak istedi. Belediye zabıtası ve orada bulunanların araya girmesi ile Tahir Bice cami önünden uzaklaştırıldı.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

 

ntvmsnbc
 

Güncellenme Tarihi : 22.3.2016 10:50

İLGİLİ HABERLER