Asayiş
  • 22.9.2022 17:47

Çenk Çelik’i vuran şüpheli yurtdışına kaçmak isterken yakalandı

İstanbul'un Ümraniye ilçesinde sokakta yürüdüğü sırada silahlı saldırıya uğrayan Cenk Çelik’i yaralayan şüpheli Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince yakalandı. Sahte kimlikle gezdiği öne sürülen şüpheli Özgür B. yurtdışına kaçmak isterken Edirne’de gözaltına alındı. Şüpheli işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Özgür B.’nin 2 Ağustos’ta Adana’da işlenen bir cinayetten de aranmasının olduğu öne sürüldü.

Çenk Çelik’i vuran şüpheli yurtdışına kaçmak isterken yakalandı

Olay, Ümraniye Atatürk Mahallesi Bülbül Sokak'ta 17 Eylül günü saat 14.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, 48 yaşında olan Cenk Çelik'e sokakta yürüdüğü sırada arkasından gelen bir şahıs silahını çıkarıp ateş etmeye başladı. Kurşunların hedefi olan Çelik kanlar içerisinde yere yığılırken, şüpheli olay yerinden hızla kaçtı. Kafasına isabet eden 2 kurşunla ağır yaralanan şahsa, ilk müdahaleyi çevredeki vatandaşlar yaptı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Ağır yaralanan şahıs, sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı. Polis ekipleri şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

ÜST ÜSTE PANTOLON GİYMİŞ

Yapılan araştırmada, Cenk Çelik'i başından silahla vurduktan sonra olay yerinden kaçan şüphelinin, kaçış güzergahında, önce olayda kullandığı silahı çöp kutusuna attığı, daha sonra da kılık değiştirebilmek amacıyla üst üste giydiği iki pantolondan birini çıkartıp attığı ortaya çıktı. Bulunan pantolonun cebinden çıkan kart üzerinden şüphelinin kaldığı oteli belirleyen polis, kaçan zanlının Özgür B. (19) olduğunu tespit etti.

YURTDIŞINA KAÇMAK ÜZEREYKEN YAKALANDI

Özgür B.'nin olayı gerçekleştirdikten sonra bir taksiye binerek Edirne'ye kadar gittiği, buradan da yurt dışına kaçmak için bazı şüphelilerle irtibata geçtiği sırada yakalanarak gözaltına alındığı bildirildi. Çalışmaların devamında Özgür B'nin, 2 Ağustos tarihinde Adana'da gerçekleşen ve Ergün Opçin'in, motosikletli iki kişi tarafından öldürüldüğü olayda motosikleti süren kişi olduğu, bu nedenle hakkında yakalama kararı bulunduğu ortaya çıktı.

ADANA'DA CİNAYETE KARIŞMIŞ

Özgür B.'nin, Adana'da bir suç örgütüyle bağlantısı olduğu ve İstanbul'a Cenk Çelik'in öldürülmesi için gönderildiği bilgisi üzerinde duran polisin, araştırmayı bu yönde derinleştirdiği öğrenildi. Çeşitli suçlardan kaydı olan Özgür B. Cinayet Büro Amirliğindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

İLGİLİ HABERLER