Gündem
  • 27.4.2023 14:59

CHP, Atatürk karşıtı adayının resmini asamıyor

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Karabağlar, Buca ve Menderes'te gerçekleştirdiği programlarla saha çalışmalarını sürdürdü. CHP'nin Atatürk'ü değil ortağı HDP'yi referans aldığını belirten Kaya, "Bugünkü CHP, Atatürk'ün CHP'siyle yollarını ayırmış ve HDP'nin yörüngesine girmiştir. Atatürk'ü değil ortakları HDP'yi referans alıyorlar. Sahada görüyoruz, CHP'nin Atatürk karşıtı birinci sıra adayına büyük tepki var. İzmirliler'in tepkisinden çekinip, adaylarının resmini asamıyorlar" şeklinde konuştu.

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, CHP'nin İzmir'de Atatürk'e karşı olan birisini getirip birinci sıradan aday yaptığını ve söz konusu adayını sakladığını, kampanyada öne çıkarmadığını hatırlattı. Adaylarını neden gizlediklerini merak ettiklerini ifade eden Kaya, "İzmirliler olarak soruyoruz, Atatürk karşıtı adayınız nerede? Sahada yok, sivil toplumun karşısına çıkarmıyorsunuz, sokaklarda posterleri bile yok. Neden çekiniyorsunuz, çıkın adayınızı tanıtın. Ama yapamazsınız. Ne kadar saklarsanız saklayın, hemşehrilerimiz sizi de adayınızı da iyi tanıyor. İzmirliler, 14 Mayıs'ta size sandıkta güçlü bir cevap verecek" dedi.

ATATÜRKÇÜLÜĞE SALDIRIP, ATATÜRKÇÜLERİN OYLARINA TALİP OLUYORLAR

CHP'nin geldiği durumun ibret verici olduğunu kaydeden Kaya, Atatürkçülüğe saldırıp Atatürkçülerin oylarına talip olanların 14 Mayıs'ta İzmirliler'den gereken cevabı alacağını söyledi. Gerçek Atatürkçüler'in CHP'den tasfiye edildiğini hatırlatan Kaya, "CHP, Atatürkçüler'i tasfiye etti. Bu kimseyi şaşırtmamalı, çünkü geldikleri durum ortada. Halihazırdaki CHP'nin üst yönetimi, iç siyaset, ekonomi, terör sorunu, ideolojik tutum alışlar ve dış politikada esas olarak Atatürk'ü referans almıyor. HDP'nin kendilerine çizdiği bir istikamet var, o istikamette yürüyorlar" dedi.

Güncellenme Tarihi : 27.4.2023 15:00

İLGİLİ HABERLER