Gündem
  • 23.1.2015 15:55

CHP’de şok istifa

CHP İstanbul milletvekili Ercan Cengiz istifa etti! CHP'nin Soruşturma Komisyonu'ndan istifa eden Istanbul Milletvekili Ercan Cengiz CHP'den de istifa etti. Milletvekili istifa dilekçesini Meclis Başkanı'na sundu. Ercan Cengiz'in istifa dilekçesini gruba sunmadan direkt Meclis Başkanı'na sunması da dikkat çekti.. İstifanın ardından telefonunu kapatan Cengiz, dört eski bakanla ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu'nundaki görevinden de bir süre önce istifa etmişti.

CHP'NİN SANDALYE SAYISI 126'YA DÜŞTÜ

Vefat ve seçimler nedeniyle görev değişikliğinin ardından 550'den 535'e düşen Meclisin partilere göre sandalye dağılımı ise şöyle: Adalet Ve Kalkınma Partisi 312, Cumhuriyet Halk Partisi 126, Milliyetçi Hareket Partisi 52, Halkların Demokratik Partisi 27, Bağımsız Milletvekili 13, Demokratik Bölgeler Partisi 1, Elektronik Demokrasi Partisi 1, Demokratik Gelişim Partisi 1, Millet Ve Adalet Partisi 1 ve Anadolu Partisi 1.

ERCAN CENGİZ KİMDİR?

Ercan Cengiz, 7 Haziran 1957'de Erzurum Aşkale'de doğdu. Babasının adı Kemal, annesinin adı Hüriye'dir. Savcı; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

Çeşitli yerlerde Cumhuriyet Savcılığı ve Cumhuriyet Başsavcılığı yaptı. Son olarak Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı görevinde bulundu.

İngilizce bilen Cengiz, evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

İLGİLİ HABERLER