Gündem
  • 31.3.2014 05:55

CHP dükkanı erken kapattı

CHP'de ilk defa bir genel başkanın konuşması için genel merkez önüne platform kurulurken, bu durum partililerde sonuçlardan emin olunduğu izlenimi yarattı.Anamuhalefet partisi CHP, yüzde 30 bandı hedefiyle girdiği 30 Mart 2014 yerel seçimleri gecesi için Ankara başta olmak üzere bazı büyük kentlerde kazanacağı öngörüsüyle büyük bir hazırlık yaptı. CHP; tarihinde ilk kez Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşma yapması için genel merkez bahçesine platform kurarken, sandıklardan CHP Genel Merkezi'ne gelen ilk sonuçlarda partililer arasında sevinç hakimken, yayın yasağının kalkmasıyla gelen sonuçların ardından bu sonuç, yerini temkinli bir sessizliğe bıraktı.

İlk gelen sonuçlar olumlu bir rüzgar estirdi

CHP Genel Merkezi'nde sandıklar ilk açıldığında yurt bazından parti yöneticilerine gelen sonuçlar, olumlu bir hava estirdi. Partiye ilk gelen verilere göre CHP'nin kazanmak için çok büyük çaba harcadığı Ankara'da CHP adayı Mansur Yavaş'ın önde olduğu haberleri partide bayram havası estirdi. Özellikle Gölbaşı, Keçiören gibi daha muhafazakâr ilçelerden ilk gelen sonuçlarda CHP'nin önde olduğunun parti genel merkezine ulaşması, parti önünde bekleyen vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı.
Ancak YSK yasağının kalkmasının ardından Anadolu Ajansı'ndan gelen ilk verilerin ardından parti önünde bekleyen kalabalık sayısında da azalma yaşanırken, parti içindeki sevinç gösterileri yerini temkinli bir bekleyişe bıraktı.

 

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 06:27

İLGİLİ HABERLER