Gündem
  • 5.12.2023 10:28

CHP fondaşı Merdan Yanardağ ittifaktan vazgeçen Akşener'e patladı.. Su içtiğiniz kuyuya tükürdünüz

CHP fondaşı medyadan İYİ Parti'ye ağır sözler: Su içtiğiniz kuyuya tükürdünüz

CHP'nin "yerel seçimlerde ittifak" teklifi İYİ Parti Genel İdare Kurulu tarafından reddedildi. İYİ Parti seçimlere tek başına girme kararı aldı. İşte bu karar sonrasında CHP fondaşı medyadan İYİ Parti ve yöneticilerine yönelik  zehir zemberek ifadeler kullanıldı. CHP fondaşı TELE 1'in Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'ya "Trol Sözcü" dedi. Sözlerini daha da ileri götüren Yanardağ, İYİ Parti'nin su içtiği kuyuya tükürdüğünü iddia etti.

Merakla beklenen İYİ Parti'nin "İttifak" kararı sonunda açıklandı. İYİ Parti Genel İdare Kurulu'ndan karar çıktı. İYİ Parti, yerel seçim için CHP ile işbirliği teklifine oy çokluğuyla 'Hayır' dedi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Toplantılarımızdan CHP'ye 'Hayır' kararı çıktı' ifadelerini kullandı.

KÜRŞAD ZORLU: KENDİ ADAYLARIMIZLA ÇIKACAĞIZ

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu da kameralar karşısına geçerek "Kendi adaylarımızla seçmenimizin karşısına en doğru adaylarla çıkarak, iyi belediyecilik parolası ile milletimize hizmet etme sorumluluğumuzu onlarla paylaşacağız. Bu kararımızın öncelikle ülkemize, milletimize, İYİ Parti ailesine hayırlar getirmesini diliyorum." açıklamasında bulundu.

CHP YANDAŞI MEDYA İYİ PARTİ'Yİ HEDEF ALDI

İşte bu karar sonrası beklenen oldu ve CHP fondaşı medyadan İYİ Parti ve parti yöneticilerine yönelik zehir zemberek ifadeler kullanıldı.

TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, canlı yayında İYİ Parti'nin intihara sürüklendiğini savundu. Bu kararın Cumhur İttifakı'nın lehine olacağını söyledi.

KÜRŞAD ZORLU'YA "TROL SÖZCÜ" DEDİ

Merdan Yanardağ, İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'yu hedef alarak "Trol Sözcü" dedi. Zorlu'ya "Mesela sayın trol sözcü, İYİ Parti'nin hangi kuruluş, ilke ve amaçlarından uzak bir teklifte bulunuldu. Cumhuriyetin korunması laiklik, demokratik hak ve özgürlükler konusunda siz farklı görüşlere mi sahipsiniz? CHP Türkiye'nin birliği ve bütülüğünü savunmaktan uzak bir parti mi?" diye sordu.

"İYİ PARTİ TEŞHİR EDİLMELİDİR"

Yanardağ sözlerini "Hem Türkiye'nin cumhuriyetçi ilerici güçlerine yaslanarak siyaset yapacaksınız. Hem de su içtiğiniz kuyuya tüküreceksiniz. Hiç lafı evirip çevirmeye gerek yok. Harbi olun. CHP'yi yenilgiye uğratma stratejisinin bir parçasıdır bu karar. Esas olarak İYİ Parti teşhir edilmelidir. Laik cumhuriyetçi oylara ihanete hazırlanmaktadır. " şeklinde sürdürdü.

Güncellenme Tarihi : 5.12.2023 10:36

İLGİLİ HABERLER