Gündem
  • 27.9.2022 12:30

CHP Mersin'de kendini patlatan polis katili teröristi gazeteci ilan etti

Mersin'de polisi şehit eden terörist, CHP'ye göre tutuklu gazeteciymiş!

Mersin'de polisevine saldırı düzenleyen terörist Dilşah Ercan'ın CHP ve PKK'ya yakın medya organları tarafından "tutuklu gazeteciler" arasında gösterildiği ortaya çıktı.

Mersin'de polisevine düzenlenen saldırıda bir polis şehit oldu, bir polis de yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren teröristin Zozan Tolan  kod adlı Dilşah Ercan olduğu belirlendi.

Teröristin daha önce PKK'ya yakın medya organları ve CHP tarafından "tutuklu gazeteci" olarak lanse edildiği ortaya çıktı. 

CHP TERÖRİSTİ TUTUKLU GAZETECİ OLARAK GÖSTERDİ

CHP'nin "Dünyanın en büyük cezaevi: Türkiye" kapak yazısıyla yayımladığı Tutuklu Gazeteciler Raporu'nda terörist Dilşah Ercan'ın "gazetecilik yaptığı için tutuklandığı" iddia edilmişti.

CHP Milletvekilleri Nurettin Demir, Veli Ağbaba ve Özgür Özel'in imzasıyla yayımlanan raporda, "Azadiya Welat gazetesinde muhabirlik yapmasının tutuklanma nedenleri arasında olduğunu belirtiyor. Sırt çantası da suç kanıtı sayılmış. Yaptığı haberler de kanıt olarak gösterilmiş" ifadeleri yer alıyor.

GAZETECİLİK FAALİYETLERİYMİŞ!

Bianet adlı internet sitesinde de terörist Dilşah Ercan'ın gazetecilik yaptığı için tutuklandığı şu ifadelerle belirtilmişti:

"Gazetecilik faaliyetlerini diğer basın mensuplarıyla birlikte sürdürmesine rağmen bu çalışmaları illegal faaliyet olarak gösteriliyor."

AK PARTİLİ HAMZA DAĞ'DAN TEPKİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, sosyal medya hesabından Mersin'de polisevine saldırı düzenleyen terörist Dilşah Ercan'ın CHP ve PKK'ya yakın medya organları tarafından "tutuklu gazeteciler" arasında gösterildiğini hatırlatarak tepki gösterdi.


 

 

 

Güncellenme Tarihi : 27.9.2022 12:41

İLGİLİ HABERLER