Medya
  • 10.8.2022 22:48

CHP ve İYİ Parti'nin beslemesi TELE1'de zam isyanı!... İstifa yağmuru

Tele 1’de büyük zam krizi! Protesto ederek ayrıldılar…

Tele 1 TV’de zam krizi yaşandı. Birçok muhabir, kameraman ve editör yapılan artışın ardından ayrılık kararı aldı.

Asgari ücretin iyileştirilmesinin ardından medyada da zam beklentisi arttı. Ancak Genel Yayın Yönetmenliği'ni Merdan Yanardağ'ın yaptığı Tele 1’de çalışanlara 250 ile 500 TL arasında yapılan zammın ardından kriz çıktı.

Merdan Yanardağ, Abdülhamid'e hakaret etti

Aralarında Merdan Yanardağ'ın kuzeni Tolga Yanardağ'ın da bulunduğu, Gizem YağbasanSercan İke ile birlikte toplam 9 muhabir, kameraman ve editör yapılan zammı protesto ederek ayrılık kararı aldı.

Öte yandan Demirören Medya bünyesindeki çalışanların maaşlarına yüzde 8 ile 10 arasında zam yapılmıştı. Az sayıda çalışana ise yüzde 30 oranında artış sağlanmıştı. Bu durum karşısında çifte standart yapıldığını ifade eden medya grubunun çalışanları tepkilerini dile getirmişti.

Tele 1’deki depreme ünlü ekran yüzü de dahil oldu! 8 kişi protesto ederek ayrılmıştı…

Tele 1 TV’de yaşanan zam krizinin ardından protesto ederek istifa kararı alan birçok muhabir, kameraman ve editörün ardından ünlü ekran yüzü de kanalla yollarını ayırdı.

Kanala veda edenler kervanına bir isim daha dahil oldu. Tele1'in ana haber bültenini sunan Betül Begümhan Aydoğan, kanalla yollarını ayırdığını duyurdu.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Bugün itibariyle Tele1 ile yollarımı ayırdım. Hakkımızda hayırlısı olsun” diyen B. Begümhan Aydoğan, “Dedikoduya da mahal vermeyelim. Bana verilen yeni görevi, haksızlık olarak gördüğüm için ayrılmak benim için kaçınılmazdı. Üzgünüm… Bugüne kadar yolumun kesiştiği bana değer katan tüm meslek büyüklerime, mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimle… Ben bu işe baş koydum bir gün mutlaka görüşmek üzere…” ifadelerini kullandı.

BETÜL BEGÜMHAN AYDOĞAN KİMDİR?

Betül Begümhan Aydoğan Tele1 televizyonu ekranlarında spikerlik yapmaktadır.

Ana haber bültenini sunan başarılı spiker öğle 13:00 ile 16:00 vakitlerinde haber sunuculuğu yapmaktadır. Programının ismi Gün Ortası’dır. Daha önceden muhabirlik de yapmıştır.

İLGİLİ HABERLER