Medya
  • 31.7.2023 19:13

CHP yemini kesti Halk TV ters takla attı.. Seçimi Kılıçdaroğlu değil Akşener kaybettirdi

CHP fonu kesti, HALK TV geri vites yaptı: Bu İYİ Parti'nin hatasıydı...
CHP ile Halk TV arasındaki sözleşmenin feshedilmesi ardından Halk TV'den geri vites geldi.Halk TV yazarı Fikret Bila, seçim hezimetinin ortak sorumluluk olduğunu ve faturanın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na kesilmemesi gerektiğini belirtti. Bila, "Kılıçdaroğlu’nun adaylığına başından beri karşı çıkıp, 'kazanamayacak aday' damgası vurması İYİ Parti’nin en önemli hatalarından biridir." ifadelerini kullandı.

Yedili koalisyonun cumhurbaşkanlığı adaylığını dayatan ve seçimden büyük bir hezimetle ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun koltuğunu hala bırakmaması muhalefetin bir numaralı gündem maddesi haline geldi.

Seçim sonucunu yenilgi olarak görmediğini belirten Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerde de partisinin başında olmak istediğin belirtti.

''FATURAYI KILIÇDAROĞLU'NA KESMEK DOĞRU DEĞİL''

Muhalefette yaşanan son gelişmelerle ilgili değerlendirmede bulunan Halk TV yazarı Fikret Bila, seçim yenilgisinin faturasının muhalefetin ortak sorumluluğu olduğunu belirterek, "Seçim yenilgisinin faturasını CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve partisine kesip kenara çekilmek doğru bir tutum değildir" dedi.

Yazısında İYİ Parti'yi eleştiren Bila, partiden Genel Başkan Meral Akşener'in, "Lami cimi yok kaybettik" sözünden başka bir değerlendirme yapılmadığını belirtti.

'KAZANAMAYACAK ADAY' DAMGASI VURMASI İYİ PARTİ'NİN EN ÖNEMLİ HATALARINDAN BİRİ"

İYİ Parti'nin beklenenin çok altında oy aldığını ve Kılıçdaroğlu'nun kazanması için yeterli katkıyı veremediğini kabul etmesi gerektiğini söyleyen Bila, şu ifadeleri kullandı:

"İYİ Parti'nin beklenen oyu alamamasının nedeni CHP ile ittifak yapması değil ittifakın gereğini yeterince yapamamasıdır. Millet İttifakı'nın ikinci büyük kurucu partisi olarak, ittifakın büyük kurucu ortağı olan CHP'nin lideri Kılıçdaroğlu'nun adaylığına başından beri karşı çıkıp, 'kazanamayacak aday' damgası vurması İYİ Parti'nin en önemli hatalarından biridir. Bu tutumuyla kendi tabanında, Kılıçdaroğlu hakkında ciddi tereddüt yaratmak yanlış olmuştur. Ayrıca Akşener'in çok sert bir söylemle masadan kalkması, sonra Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanlığı yardımcılığı karşılığında yeniden masaya oturması yarattığı tahribatı onarmaya yetmemiştir. Bu tutum Millet İttifakı'nda özellikle İYİ Parti tabanında önemli kayıplara neden olmuştur. Bu keskin dönüşler İYİ Parti tabanında güvensizliğe neden olmuş ve beklenen oyu alamamıştır."

Güncellenme Tarihi : 31.7.2023 19:19

İLGİLİ HABERLER