Gündem
  • 23.1.2023 13:56

CHP'de kriz büyüyor...Canan Kaftancıoğlu'ndan İmamoğlu'na şok gönderme!

Kulislerde Canan Kaftancıoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu için, "aptal, şizofren, müteahhit kafalı" dediği iddia edilmişti. Gündeme bomba gibi düşen gelişme sonrası taraflar gerilimi attıkları adımlarla hissettirse de resmi bir açıklama yapılmamıştı.CHP Hamburg Birliği tarafından düzenlenen "Cumhuriyetin İkinci Yüzyılında Demokrasi Mücadelesi" başlıklı panelde konuşan Kaftancıoğlu, isim vermeden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yüklendi. "İstanbul seçimlerinin mimarının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyleyen Canan Kaftancıoğlu, "Siyasetçiler genelde başkalarının emeğinin üzerine konmayı severler. Bu bir alışkanlık oldu" şeklinde konuştu.

14 Mayıs'ta yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine az bir zaman kala muhalefette süren adaylık bilmecesi çeşitli tartışmaları da beraberinde getirdi.

CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu'nun ismi öne çıkarılırken İYİ Parti cephesinin desteği de Ekrem İmamoğlu'ndan yana. Hal böyle olunca Kılıçdaroğlu'nu aday olarak görmek isteyen CHP içerisinde Meral Akşener ve Ekrem İmamoğlu'na yönelik tepki var.

"BAŞKALARININ EMEĞİNİN ÜZERİNE KONMAYI SEVİYORLAR"

Bunun son örneği ise Canan Kaftancıoğlu'nun yaptığı açıklamayla gözler önüne serildi.

Kaftancıoğlu, CHP Hamburg Birliği tarafından düzenlenen "Cumhuriyetin İkinci Yüzyılında Demokrasi Mücadelesi" başlıklı panelde konuştu.

Güncellenme Tarihi : 23.1.2023 13:59

İLGİLİ HABERLER