Gündem
  • 10.6.2023 20:02

CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan kendini eleştiren partiliyi sille tokat dövdü

Belediye Başkanı Zeydan Karalar, herkesin gözleri önünde yaşlı bir partiliyi tokatladı..


CHP’li Zeydan Karalar kendisini eleştiren partiliyi tokatladı: Tepkiler üzerine salonu terk etti!
Tarihi seçimde büyük yenilgi alan CHP'de gerginlik tırmandı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 9 Haziran'da seçimde görevli partililerini topladı. Kürsüde konuşma yaparken bir partilinin kendisini eleştirmesine sert çıktı. Yanına çağırdığı parti görevlisini tokatladı… "Vurma, vurma! Niye vuruyorsun" tepkileri üzerine salonu terk etmek zorunda kaldı.

CHP, 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde ağır yenilgi aldı. Tarihi seçim sonrası, parti adeta karıştı. Hem parti tabanında hem de belediyelerde, gerginlik tırmandı. Son olay da Adana'da yaşandı.

PARTİLİLERLE BULUŞTU

Adana'nın CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hizmete açtığı ve Türkiye'nin en büyük 4. köprüsü olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden otobüsleri geçirtmeyerek Adanalılara işkence yaptı. Bununla da kalmadı. 9 Haziran gecesi seçimde görev yapan sandık görevlileri ve partililer ile bir otelde toplandı.

CHP’li Zeydan Karalar kendisini eleştiren partiliyi tokatladı: Tepkiler üzerine salonu terk etti!

ELEŞTİRİYİ HAZMEDEMEDİ

Zeydan Karalar, kürsüde seçimi değerlendirirken iddiaya göre bir sandık görevlisi belediye çalışanlarının görevlerini yerine getirmediği yönünde eleştiri yaptı. Bunun üzerine sinirlenen Başkan Karalar, sandık görevlisine "Gel buraya gel buraya" diyerek bağırdı.

YANINA ÇAĞIRDI

Kürsüye çağırdı. İsmi öğrenilemeyen sandık görevlisi kürsünün yanına geldiği sırada Başkan Karalar sol eliyle tokat attı.

NİYE VURUYORSUN?

Bu sırada salonda bulunanlar "Vurma, vurma! Niye vuruyorsun" diyerek Karalar'a bağırdı. Tepkiler üzerine Karalar salonu terk etmek zorunda kaldı. Başkan Karalar'ın tokat atma anı bir partilinin cep telefonu tarafından saniye saniye kayda alındı.

Güncellenme Tarihi : 10.6.2023 20:15

İLGİLİ HABERLER