Gündem
  • 3.12.2022 12:14

CHP'li belediye tepkilerden korktu homolara destekten vazgeçti

CKD'nin tepkisi CHP'li Nilüfer Belediyesine geri adım attırdı

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD), CHP'li Nilüfer Belediyesi’nin "LGBTİ için özel dayanışma merkezi" açması üzerine belediye binası önünde basın açıklaması yapacağını duyurdu. Nilüfer Belediyesi etkinliği ertelemek zorunda kaldı.

CKD, Nilüfer Belediyesi'nin "LGBT Merkezini" kapatmaya gidiyor!

Cumhuriyet Kadınları Derneği resmi hesabından yapılan paylaşımda "Nilüfer Belediyesi bünyesinde açılan 'Toplumsal Cinsiyet Atölyesi' hakkında 3 Aralık Cumartesi günü Nilüfer Belediye Binası Önünde basın açıklaması yapılacaktır." denildi.

CKD, Nilüfer Belediyesi'nin "LGBT Merkezini" kapatmaya gidiyor!

NİLÜFER BELEDİYESİ GERİ ADIM ATTI

Son iki gündür sosyal medya üzerinden Nilüfer Belediyesi’nin LGBTİ+’lar için özel merkez kurduğu iddiaları gündemdeydi. Yayınlanan haberler üzerine CKD, etkinliği protesto edeceğini duyurmuş ve ardından İçişleri Bakanlığı belediyeye ön inceleme başlatıldığını açıklamıştı. Ardından Nilüfer Belediyesi bir basın açıklaması yayınlayarak iddiaları reddetti.

Bahsedilen merkezin, Nilüfer’de gençlerin eğitim çalışmalarını yürüttüğü bir mekan olduğu anlatıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Nilüfer Belediyesi Eşitlik Birimi tarafından toplumun farklı kesimlerine toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimleri verilmektedir. Bu atölye çalışması da aynı içerikte hazırlanmış ve ‘toplumsal cinsiyet eşitliği, temel kavramlar, şiddet ve şiddetle mücadele yöntemleri’ gibi konuları içeren bir eğitim çalışmasıdır. Neredeyse her gün kadına yönelik bir şiddet ve cinayet haberlerinin gündeme geldiği ülkemizde, insanlara cinsiyet eşitliği konusunda eğitim verilmesi kimi, neden rahatsız etmektedir? Nilüfer Belediyesi sanki gençleri eşcinselliğe teşvik ediyormuş gibi asılsız, kasıtlı ve siyaset uğruna halkı yanıltarak kamu barışını bozacak yayınlar yapılmaktadır. Gerçekle ilgisi olmayan bu kasıtlı yayınları kimin neden teşvik ettiğini kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz.”

Güncellenme Tarihi : 3.12.2022 14:39

İLGİLİ HABERLER