Gündem
  • 28.5.2021 12:35

CHP'li vekilin hukukçu olmayan kızı hukuk işleri müdürü oldu..

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız’ın hukukçu olmayan kızı Ezgi Yıldız’ın İzmir Torbalı Belediyesi’nin Hukuk İşleri Müdürü yapılması büyük şaşkınlık yarattı. İşte çarpıcı son dakika haberinin ayrıntıları...

Son dakika | CHP'li vekilin hukukçu olmayan kızı hukuk işleri müdürü olmuş!

Cumhuriyet Halk Partisi'nde 'PES' dedirten son dakika haberi... CHP'de Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız'ın hukukçu olmayan kızı Ezgi Yıldız'ın İzmir Torbalı Belediyesi'nin Hukuk İşleri Müdürü yapılması büyük şaşkınlık meydana getirdi. İşte detaylar:

Torbalı Belediye Başkanlığı görevini yürütürken solunum rahatsızlığı nedeniyle vefat eden İsmail Uygur, kendisine adaylığı konusunda destek veren CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız'ın kızı Ezgi Yıldız'ı özel kalem müdürü yaparak devlet memuru olmasını sağlamıştı. Yıldız ardından Veteriner İşleri Müdürü olarak atanmıştı. Veteriner olmadığı gibi hukukçu da olmayan Yıldız'ın son olarak belediyenin Hukuk İşleri Müdürü olması büyük şaşkınlık yarattı.

2 YILLIK HALKLA İLİŞKİLER MEZUNU

2 yıllık halkla ilişkiler mezunu olan ve bunu 4 yıla tamamlamak için özel bir üniversitede hâlâ öğrenci olan Yıldız'ın hukuk eğitimi almadan belediyenin lehine ve aleyhine açılan davaları nasıl takip edeceği de merak konusu oldu. Sürekli "Liyakat" vurgusu yapan CHP Genel Merkezi'nin Torbalı Belediyesi'ndeki arka arkaya yapılan bu atamalara sessiz kalması dikkat çekti.

 

SABAH GAZETESİ
 

İLGİLİ HABERLER