Gündem
  • 27.10.2022 10:07

CHP'liler PKK'nın televizyonunu yol yapmış

Türkiye’nin terörle mücadelesi devam ediyor. Fakat içeride, teröre ve teröristlerin desteklediği siyasi partilere destek verenler de var. CHP’liler özellikle son zamanlarda sık sık terör örgütü PKK’nın yayın organlarına çıkıyorlar. O yayınlarda HDP’ye destek veriyorlar ama bunun yanı sıra TSK’nın düzenlemiş olduğu operasyonları da eleştiriyorlar.

CHP'liler, terör örgütü PKK'nın yayın organlarının vazgeçilmez konukları oldu. HDP'ye destek mesajları verildi, hükümet ve güvenlik güçleri hedef alındı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2015'te PKK'nın yayın organına katıldı. Anayasa'nın ilk 3 maddesini tartışmaya açtı.

ÖZGÜR ÖZEL PKK YAYIN ORGANINDA

Öte yandan TTB Başkanı'na desteğini esirgemeyen Özgür Özel'in de Fincancı'nın katıldığı PKK kanalı "Medya Haber"e katıldığı ortaya çıktı.Yurt dışında yayın yapan "Medya Haber" isimli kanal, terör örgütü elebaşları Duran Kalkan ve Mustafa Karasu gibi isimlere mikrofon uzatmasıyla biliniyor.

CHPli Özelin Fincancının TSKya iftira attığı PKK kanalına konuk olduğu ortaya çıktı

Kılıçdaroğlu'nun kurmayları da liderlerinin izinden gitti. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya eli kanlı örgütün haber kanalına çıktı, HDP'ye destek mesajları verdi. Kayyum uygulamalarını eleştirdiler.Özgür Özel, katıldığı yayında, "HDP'de üç sayın milletvekilini belediye başkanı adayı yapmış" ifadelerini kullanırken, Yıldırım Kaya ise "Diyarbakır halkının seçtiğini siz bir kayyumla yönetmeye kalkarsanız Van halkının seçtiğinin iradesine ipotek koyarsanız o zaman halkın iradesinden bahsetmek mümkün değil" dedi.

TERÖRİSTBAŞI ABDULLAH ÖCALAN'I SAVUNDU

SİHA karşıtlığı ile bilinen CHP'li Sezgin Tanrıkulu ise yayına çıkmakla kalmadı, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ı savundu. Tanrıkulu, "Abdullah Öcalan İmralı'da hükümlüdür. Hakkında kesinleşmiş ağırlaştırılmış müebbet ağır hapis var. O kurallar içerisinde görüşme hakları var. Avukatlarıyla görüşme hakkı var, yakınlarıyla görüşme hakkı var. Bunları kaldıramazsınız." İfadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER