Gündem
  • 22.3.2023 10:44

CHP'nin anketçisi Özkiraz'dan Muharrem İnce'ye ahlaksız AK Parti tezgahı

CHP'nin anketçisi Özkiraz'ın 'İnce' oyununa suç duyurusu! "Ahlaksızca tezgahlanmış bir kurgu"

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanı adaylığı üzerinden algı operasyonuna girişen CHP'nin anketçisi provokatör Kemal Özkiraz hakkında AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç suç duyurusunda bulundu. Kemal Özkiraz, kurgulanan bir Whatsapp mesajlaşma görseli paylaşmıştı. Bu asılsız paylaşımda AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından Muharrem İnce'nin adaylığı için imza toplanmasının istendiği iddia ediliyordu.

Muharrem İnce'yi sinirlendiren AK Parti iddiası! Suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, AK Parti'nin kendisinin cumhurbaşkanı adaylığına destek vermek için çalıştığına ilişkin iddialara tepki gösterdi. Sosyal medyada yer alan bazı görselleri işaret eden İnce bunların sahte olduğunu ifade ederken, iddialarla ilgili suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce,14 Mayıs'taki seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olabilmek için dilekçesini dün Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) verdi.

İNCE'Yİ KÜPLERE BİNDİREN AK PARTİ İDDİASI

Aday olabilmek için 100 bin imza toplaması gereken Muharrem İnce ile ilgili bir iddia ise tecrübeli siyaset adamını küplere bindirdi.

"MUHARREM İNCE'Yİ NEDEN BU KADAR SEVİYORLAR ACABA?"

Avrasya araştırma şirketi sahibi Kemal Özkiraz, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanı adaylığı için AK Parti'nin çalışma yaptığını söyleyerek fotoğraf paylaştı. Özkiraz paylaşımında, ''AK Parti Beykoz ilçe başkanlığı Muharrem İnce'ye 100 bin imza için otobüs kaldırıyor. Muharrem İnce'yi niye bu kadar çok seviyorlar acaba?'' ifadelerine yer verdi.

MUHARREM İNCE, ÖZKİRAZ'A TEPKİ GÖSTERDİ

Fotoğrafın sahte olduğunu belirten Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Özkiraz'a çok sert tepki gösterdi.

"YENİ TİP FETÖCÜLERLE MÜCADELE EDECEĞİZ"

Sosyal medya hesabından paylaşıma cevap veren İnce, ''Kemal Özkiraz'ın ve CHP trollerinin yayınladığı görseller, tıpkı Özkiraz'ın akrabasının doktorluğu gibi sahte. Bu sahte belgeleri hazırlayan, yayan ve manipülasyon yapmaya çalışan alçaklar hakkında suç duyurusunda bulunacağız. FETÖ yöntemleriyle sahte belge düzenleyen bu yeni tip fetöcülerle Silivri mahkemelerinde olduğu gibi mücadele edeceğiz'' ifadelerini kullandı.

AHLAKSIZ MONTAJA SUÇ DUYURUSU!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı Whatsapp grubu üzerinden kurgulanan mesajlaşmada AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç'ın partililerinden Muharrem İnce'nin adaylığı için imza atmalarını istediği iddia edildi. Kurgulanan mesajlaşma sosyal medyayda yayılarak Muharrem İnce ve AK Parti ile ilgili algı oluşturmaya çalışıldı. Kemal Özkiraz ve kendisine yakın hesapların ortaya koyduğu bu kirli oyuna Muharrem İnce'nin ardından AK Parti cephesinden de cevap geldi. Özkiraz hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Güncellenme Tarihi : 22.3.2023 10:51

İLGİLİ HABERLER