Gündem
  • 26.5.2023 02:00

CHP'nin 'Aynı adreste kayıtlı 300 seçmen' yalanı çabuk söndü!

CHP Hatay Milletvekili Servet Mullaoğlu, 28 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri 2. turu öncesi, seçim güvenliğine gölge düşürmek için "Aynı adreste kayıtlı 300 seçmen tespit ettik" yalanı ortaya attı. Oysa Mullaoğlu’nun bahsettiği yerin Samandağı İlçe Emniyet Müdürlüğü olduğu, 300 kişinin ise asrın felaketi sonrası görev yapmak için il dışından gelen emniyet personeli polisler olduğu ortaya çıktı.

14 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri sonrası yaşanan yenilginin ardından seçimlere gölge düşürmek için bir çok manipülasyona başvuran Cumhuriyet Halk Patisi (CHP) 28 Mayıs Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. turu öncesinde de yine aynı yönteme başvurdu. Seçim güvenliğine gölde düşürmek için seçmen kayıtları üzerinden bir çok yanlış bilgi sosyal medya üzerinden dolaşıma sokulurken bunların en sonuncusu CHP'nin Hatay Milletvekili Servet Mullaoğlu'ndan geldi.

AYNI ADRESTE 300 SEÇMEN İDDİASI

Mullaoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Sadece Hatay İli Samandağ ilçesi, Çiğdede Mahallesinde aynı adreste kayıtlı 300 seçmen tespit ettiklerini iddia ederek "Seçmen listeleri oluşturulurken hilelerin yapıldığına dair çok kuvvetli şüpheler var. Bu işin peşini bırakmayacağız. Hile yapanların cezalandırılması için gerekli bütün yasal yollara başvuracağız. Demokrasimize hileyle yapılan darbeyi asla kabul etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

YALANI ÇABUK ORTAYA ÇIKTI

Ancak, Mullaoğlu'nun seçim güvenliğine gölge düşürmek için yaptığı paylaşımla ilgili gerçek kısa sürede ortaya çıktı. Mullaoğlu'nun bahsettiği yerin Samandağ İlçe Emniyet Müdürlüğü olduğu, 300 kişinin ise asrın felaketi sonrası görev yapmak için il dışından emniyet personeli polisler olduğu ortala çıktı.

Güncellenme Tarihi : 26.5.2023 02:02

İLGİLİ HABERLER