Gündem
  • 21.11.2016 00:09

CHP'nin HDP ile miting oyunu

CHP, HDP’nin bugün İstanbul’da düzenlemeyi planladığı mitinge ‘provokasyon ortamına dönüşebilir’ gerekçesiyle katılmayacağını açıkladı. Alana gelen bazı partililerin ise uyarılara rağmen açılan stant önünde toplandığı görüldü.

HDPKK ile terör safında buluşan CHP’nin yeni bir oyunla ortaya çıkacak provokasyonda “biz yoktuk” demek için böyle bir tezgah açtığı düşünülüyor.

CHP, HDP’li grupların Kartal’da düzenlediği “Teslim Olmayacağız” adlı mitinge katılmayacağını açıkladı.

CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, mitinge katılmama gerekçesi olarak, “Provokasyona açık bir ortamın oluşması” gösterildi.

chp-kartal3

 

CHP, mitinge katılmama gerekçesini İstanbul’daki 220 bin üyesine SMS’le duyurdu.

CHP’LİLER HDPKK İLE AYNI MEYDANDA

chp-kartal1

PKK İLE AYNI MEYDANDALAR

CHP ile HDP’nin Kartal’da ortak düzenlediği mitingde terör örgütü PKK lehine atılan sloganlar yumuşatılarak yeniden uyarlandı.

CHP ve HDP’liler, kanlı terör örgütü PKK’nın siyasi kanadına yapılan operasyonların ardından düzenlenen ortak mitingde bir araya geldi. Kartal’da toplanan CHP ve HDP’liler, hükümet aleyhine sloganlar attı.

PKK YERİNE HDP’Yİ KOYDULAR
Terör örgütü PKK yandaşlarının “PKK halktır, halk burada” sloganı ise ortak mitingde HDP’ye uyarlandı.

Alanda toplananların bir kısmı “HDP halktır, halk burada” diye bağırırken, alanda toplananların bir kısmı da üzerinde Mustafa Kemal Atatürk’ün yer aldığı Türk bayraklarını salladı.

APO SLOGANLARI
Miting alanında terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan’ın lehine sloganlar da atıldı.

İLGİLİ HABERLER