Gündem
  • 22.11.2022 10:20

CHP'ye bulaşanın şirazesi kayıyor!.. CHP'li emekli Amiral Demirtaş'a ve HDP'yi övdü

Emekli Amiral Türker Ertürk: Demirtaş Türkiye için bir şans

CHP'li emekli Amiral Türker Ertürk, HDP'li Selahattin Demirtaş'ın Türkiye için bir şans olduğunu ileri sürdü. Demirtaş, İstiklal Caddesi saldırısında PKK'ye aklamaya çalışmış, TSK'nın terör harekatını “Kürtlerin başına bomba yağdırıyorlar” diyerek karalamaya çalışmıştı.

Halk TV yayınına katılan emekli Amiral Türker Ertürk, HDP ve Selahattin Demirtaş’la ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

Ertürk şöyle konuştu:

“Öncelikle Selahattin Demirtaş’ın Türkiye için bir şans olduğunu düşünüyorum. Selahattin Demirtaş niye şans Türkiye için? HDP’nin Türkiye’nin partisi olma yolunda ciddi hamleler yaptı. Bundan sonra da yapabilir bunun emarelerini görüyorum. Şimdi zaten biz halk olarak ne istiyoruz? HDP istiyoruz ki Türkiye’nin partisi olsun…

Tabii ki Selahattin Demirtaş’a HDP’nin yöneticilerine bu konuda büyük sorumluluklar düşüyor ama biz de düşüyor. Bakınız biz de onlara doğru adım atmalıyız ki onlar da Türkiye’nin partisi olma yolunda adım atsınlar. Bu iktidar bu şansı yok etmeye çalışıyor. Niçin? Çünkü bugün Kürt oyları üzerinde belirleyici olan Selahattin Demirtaş.”

DEMİRTAŞ PKK’YI AKLIYOR, TSK’YI SUÇLUYOR!

HDP’li Selahattin Demirtaş, TSK’nın Suriye’nin kuzeyindeki PKK/YPG terör üslerine yönelik Pençe-Kılıç Harekatı’nı hedef almış, İstiklal saldırısında PKK’ya temize çıkarmaya çalışmıştı. TSK’nın terör operasyonunu “Kürtlerin başına bomba yağdırıyorlar” diye karalayan Demirtaş, dün sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullanmıştı:

“İstiklal’de kirli bir organizasyonla bomba patlatacak, masum insanları katledecekler. Bu vahşi terör saldırısının altındaki gerçekleri sorgulayanları susturmak için, onları terör yandaşı ilan edecekler.

İstiklal’de katledilen kardeşlerimiz üzerinden doğan acıyı ve öfkeyi istismar ederek Kürtlerin başına bomba yağdıracaklar. Bu kirli senaryoya “vatan savunması” deyip milli duyguları kabartarak oy devşirmeye çalışacaklar, şaşkın muhalefeti de peşlerine takacaklar.

Savaşı desteklemeyenleri vatan haini ilan edecekler. Elinizi vicdanınıza koyun ve Allah rızası için doğruyu söyleyin, hakikat bu değil mi? Bu basit ve hazin denklemi çözmek çok mu zor?

“Türk’ü Kürt’e, Kürt’ü Türk’e kurban etmeyeceğiz, kirli savaş politikalarına teslim olmayacağız, el ele verip büyük bir barış, kardeşlik, huzur, refah toplumu olacağız, YAŞASIN BARIŞ” demek çok mu zor?

Bakın bunca haksızlığa ve zulme rağmen biz söylüyoruz; korkmayın, siz de söyleyin: SAVAŞA HAYIR!”

 

İLGİLİ HABERLER