Gündem
  • 31.10.2023 00:00

Cumhuriyetin 100'ncü yılında öğrencilerine zehrini akıtan öğretmen gözaltında

100. yıl konuşması gündem olmuştu… Öğretmen Emine Karakaş’a ‘Türkiye Yüzyılı’ gözaltısı

Antalya'da cumhuriyetin 100. yıl kutlamalarında yaptığı konuşmayla sosyal medyada hedef gösterilen öğretmen, hakkında soruşturma başlatılmasının ardından gözaltına alındı.

Karakaş, “Cumhuriyetin gözbebeği fabrikalar bir bir yabancılara satılırken, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı çerez gibi parası olan herkese dağıtılırken, yabancılar ülkende imtiyazlarla sefa sürerken, parası olan her şeye hüküm verirken; memurun, doktorun, işçinin, öğretmenin kendi ülkesinde ikinci sınıf vatandaş muamelesi görürken ve en önemlisi, ‘geleceğim’ dediğin gençler umutsuzca ülkeden gitmenin yollarını ararken sen neredesin?” demişti.

GÖZALTINA ALINDI

Yaptığı konuşmanın ardından hakkında soruşturma başlatılan Karakaş, bugün gözaltına alındı. Öğretmen, yarın adliyede savcıya ifade verecek.

EMNİYET’TEN AÇIKLAMA

Antalya Emniyet Müdürlüğü, X’teki sosyal medya hesabından “Bazı basın/yayın organları ile Sosyal Medya hesaplarında yer alan TED (Türk Eğitim Derneği) Antalya Koleji’nde 100. yıl kutlamaları kapsamında yapılan konuşma sırasında çekilen görüntüler hakkında BASIN AÇIKLAMASI” paylaşımı ile TED Antalya Koleji öğretmeni hakkında adli işlem yapıldığını duyurdu.

TED Antalya Koleji’nde 100. yıl kutlamaları kapsamında yapılan konuşma sırasında çekilen görüntülerin ardından aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. 29 Ekim’de Muratpaşa sınırları içerisinde faaliyet gösteren TED Antalya Koleji’nde bir kadın şahsın ‘Cumhuriyet Kutlamaları’ sırasında yaptığı konuşmada kaydedilen görüntüler, sosyal medya hesaplarında paylaşıldı. ‘Konuşma yapan şahsın bir öğretmen olduğu, konuşmasının içeriğinde ‘Türkiye Yüzyılı’nı hedef aldığı, bir eğitim kurumunda siyaset yaptığı, birlik ve beraberliği zedeleyerek, ayrıştırıcı tutum sergilediği’ şekildeki görüşler üzerine çalışma başlatılmıştır. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatına istinaden, Antalya Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince şahsın tespitine yönelik çalışmalar yapılmış, şüpheli Emine Karakuş isimli şahıs bugün yakalanmış, şahıs hakkında ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçundan adli işlem yapılmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Güncellenme Tarihi : 31.10.2023 12:27

İLGİLİ HABERLER