Gündem
  • 11.7.2024 11:00

Dehşet ölüm.. Uçağın motorunun çektiği teknisyen paramparça oldu

Havaalanı teknisyeni uçağın motoruna çekilerek hayatını kaybetti

Böyle bir trajedi ilk kez yaşanmıyor

İran'ın Çabahar Konarak Havalimanı'nda Boeing'e ait yolcu uçağının motoruna sıkışan bir tamirci hayatını kaybetti.

Local technician Abolfazl Amiri was doing his routine maintenance work when the incident occurred at Chabahar Konarak airport in southern Iran.

Olay, İran'ın iç hatlar havayolu şirketi Varesh Havayolları'na ait Boeing 737-500 tipi uçağında rutin bakım çalışması yapan yerel bir tamirci olan Abolfazl Amiri tarafından meydana geldi.

Bild'in haberine göre , uçağın sağ tarafındaki motor test amaçlı çalıştırılmış ve gerekli güvenlik alanı oluşturulmuş olmasına rağmen Amiri, bir alet almak için geri dönmüştü.

Terrifying Death at the Airport! The person who got caught in the plane's  engine tragically lost their life.

Motora çekildi ve alev almadan önce öldü. Havaalanı itfaiyesi olay yerine vardığında ve yangını söndürdüğünde, Amiri'nin kalıntılarını kurtardılar.

İran Havacılık Otoritesi, kazayla ilgili soruşturma başlatılmasını emretti.

Bu yıl bu nitelikte bir olay ilk kez yaşanmıyor. Mayıs ayında, bir adam Amsterdam Schipol Havaalanı'nda bir KLM yolcu uçağının motoruna çekilmişti.

KLM'nin Cityhopper hizmetleri için kullandığı Embraer 190 uçağındaki yolcular ve mürettebat, yerel bir haber kuruluşuna, motordan 'cehennem gibi bir ses' geldiğini ve ardından duman çıkarmaya başladığını söyledi.

Uçağın Amsterdam'dan saat 14.25'te kalkması ve Danimarka'nın Billund kentine gitmesi planlanıyordu.

Uçağın itfaiye ve ambulanslarla çevrilmesiyle saat 15.00'ten hemen sonra yaşanan faciaya büyük çaplı bir acil müdahale yapıldı.

Olayı soruşturmak üzere görevlendirilen Hollanda Kraliyet Askeri Polisi, adamın bilerek motor bölümüne tırmandığı sonucuna vardı ve olayı intihar olarak niteledi.

Schipol Havalimanı'nda faaliyet gösteren bir şirketin çalışanıydı.

2022 yılında Amerika'da bir Alabama bagaj görevlisinin American Airlines uçağının motoruna çekilmesiyle benzer bir olay yaşandı.

Üç çocuk annesi kadına defalarca uzak durması yönünde uyarı yapılmıştı ancak o, bu uyarılara kulak verdi ve 34 yaşındaki kadın, yılbaşı gecesi hayatını kaybetti.

Güncellenme Tarihi : 11.7.2024 10:39

İLGİLİ HABERLER