Spor
  • 26.8.2009 00:10

'DELGADO FİFA'YA GİDEBİLİRDİ ANCAK!..'

Radyospor'da canlı yayınlanan bir programa katılan baba Eduardo Delgado, Yıldırım Demirören ile bugün bir toplantı yaptıklarını ifade ederek, ''Kendisiyle herşeyi konuştuk. Tedavisi hakkında konuştuk. Ayrıca, sözleşmenin ocak ayına dek askıya alınmasını da kabul ettik. Ancak kimi ayrıntılarda ortak noktayı bulamadığımız için anlaşma gerçekleşmedi'' dedi.

Delgado, sorunun Delgado'nun alacaklarının ödeme planıyla ilgili olduğunu vurguladı.

''FIFA'YA GİDEBİLİRDİ ANCAK O İSTEMEDİ''
Delgado'nun kimi maaşlarını ve primlerini alamadığını savunan baba Delgado, ancak oğlunun hiçbir zaman bunu fazla sorun elde etmediğini söyledi.
Baba Delgado, ''Kendisi maaşlarını alamadığı için FIFA'ya gidebilirdi. Çünkü başka kimi oyuncular böyle yapabiliyor. Ancak o kesinlikle böyle birşey yapmak istemedi. Yalnızca kulüple görüşecek ve konuşarak herşeyin halledilebileceğine inanıyor. Delgado Beşiktaş'ı çok seviyor, burada çok mutlu ve bir yere gitmeyecek. Hatta bu hafta tüm aile olarak buraya gelecekler'' diye konuştu.

''EKİM SONUNDA FUTBOL OYNAYABİLECEK''
Delgado'nun, İspanya'da FC Barcelona Kulübü'nün özel rehabilitasyon uzmanıyla idman yaparak yazı geçirdiğini ifade eden Eduardo Delgado, oğlunun ekim ayı sonunda futbol oynayabilecek duruma geleceğini anlattı.

Ameliyatı yapan İspanyol doktor Ramon Cugat'ın, Delgado'nun 3 ay sonra hazır duruma gelebileceğini söylediğini belirte baba Delgado, ''Ancak Türkiye'de çok fazla inanmamışlar. Dr. Cugat, Delgado'yu çok iyi gördü, kendisi çok iyi çalışıyor. Futbola dönmeyi çok istiyor'' dedi.

Delgado'nun, ameliyatının ardından kulüp tarafından fazla ilgi görmediğini düşündüğünü, ancak şu anda yalnızca iyileşmeyi istediğini belirten Eduardo Delgado, ''Delgado, geldikten sonra kulüp başkanı Yıldırım Demirören ile görüşecek. Beşiktaş ile farklı noktalarımız var. İnşallah bunları çözeceğiz'' diye konuştu.

Delgado'nun Beşiktaş'ta başarılı olamadığı biçimindeki değerlendirmeleri kabul etmediğini kaydeden baba Delgado, ''Delgado'nun transferinden sonra Beşiktaş 4 kupa kazandı, 2 kez de Şampiyonlar Ligi'ne kaldı. Bu bence başarıdır'' dedi.

İLGİLİ HABERLER