Asayiş
  • 28.2.2016 16:44

Demirtaş’ın mitinginin ardından olaylar çıktı

HDP Batman İl Örgütü’nce, Turgut Özal Bulvarı’nda düzenlenen ve Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş’ın da katıldığı mitingin ardından olaylar çıktı. Mitingin sona ermesinin ardından bir grup, yolu trafiğe kapatarak, terör örgütü PKK lehine slogan attı. Grup, olay yerine gelen polis ekiplerine de taşlarla saldırdı. Polis, biber gazı ve tazyikli su kullanarak, dağıttığı grupta bulunan 5 kişi gözaltına aldı.
Şahıslar, ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Demirtaş: Çatışmalar dursun, silahlar sussun

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, çatışmaların durmasını ve silahların susmasını istediklerini belirterek, "Dün Suriye'de ateşkes ilan edildi. Ülkemizde de bu mümkün" dedi.

Demirtaş, Batman'da partisince düzenlenen mitinge katıldı. 'Barış Mitingi' adıyla Turgut Özal Bulvarı'nda düzenlenen mitingde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 28 Şubat'ın hem post modern darbenin, hem Dolmabahçe mutabakatının hem de Yaşar Kemal'in ölüm yıl dönümü olduğunu belirtti.

Batman'da mitinglerinin yasaklandığını anlatan Demirtaş, "Batman'ı seçilmişler temsil eder, atanmışlar değil. Seçilmişleri görevden alacaksın, 3 imzayla atanmış kişilerle Batman halkına zulüm edeceksiniz. Herkes seçimle gelsin. Özyönetim budur" dedi.

Demokrasi mücadelesi verdiklerini ifade eden Demirtaş, "Biz çatışmalar dursun, silahlar sussun diyoruz. Dün Suriye'de ateşkes ilan edildi. Ülkemizde de bu mümkün" diye konuştu.

MEHMET ŞÜKRÜ YILDIRIM

Güncellenme Tarihi : 18.3.2016 15:59

İLGİLİ HABERLER